banner250

banner246

Erzincan “Yemen’e Sessiz Kalma”dı

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı koordinesinde sürdürülen “Yemen’e Sessiz Kalma” kampanyasına ülke genelinde her kesimden destek artarak devam ediyor.

Erzincan Müftülüğü 21.01.2019, 11:43
Erzincan “Yemen’e Sessiz Kalma”dı
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde Yemen’e Sessiz Kalma” sloganıyla başlatılan yardım kampanyasına ülke genelinde halkın her kesiminden destek sürüyor.

Bu kapsamda Erzincan’da yürütülen yardım faaliyetlerine dair açıklamalarda bulunan İl Müftüsü Mehmet Emin Çetin şunları kaydetti:

“Bilindiği üzere bugün Yemen’de dünyanın gözleri önünde büyük bir açlık, yoksulluk ve sefalet dramı yaşanıyor. Çocuklar anne ve babalarını kaybederek hem öksüz, hem yetim kalıyorlar. Dünyanın bir yarısının uzaya füze gönderdiği, uzayda yaşam kurmaya çalıştığı, diğer bir yarısının obezite ile mücadele ettiği bir asırda, ümmet coğrafyasının birçok bölgesinde çocukların açlıktan ölmesini kabul etmek mümkün değildir.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa da (s.a.s.) bir yetim idi. Bilinmelidir ki Yemen olsun, ümmet coğrafyasının mazlum ve mağdur herhangi başka bir coğrafyası olsun, insanlar yaptıkları bağış ve yardımlarla hem oradaki mazlum ve mağdur kardeşini, hem de Peygamber Efendimizi sevindirmekte, böylelikle Allah’ın rızasına erişebilmektedir. İnşallah Peygamber Efendimiz (s.a.s.) ahirette yardım eli her gönüllüyü “Ümmetimdir.” diye yanına alarak sevindirecektir. Bu anlamda ilimizde 4-6 yaş grubu çocuklarımızdan üniversite gençlerimize kadar her bir duyarlı vatandaşımız, kampanyamıza büyük destek vermiştir. Bu desteklerinden dolayı ilimizdeki her bir yardımsever vatandaşımıza, gençlerimize, çocuklarımıza teşekkürü bir borç biliriz.”

Erzincan’da “Yemen’e Sessiz Kalma” kampanyası kapsamında il ve ilçelerde toplanan yardımlar, Yemen’e ulaştırılmak üzere Türkiye Diyanet Vakfına teslim edildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?