banner261

banner250

En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

Erbaş: Allah’ın dokunulmaz kıldığı canları katleden zalimlerin varacakları yer ancak cehennemdir

Diyanet Haber 21.11.2021, 23:28

Bingöl Ulu Camii'nde cuma hutbesi irad eden Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, "Rabbimizin gazabı, meleklerin, gök ve yer ehlinin laneti, şiddete yeltenen, Allah’ın dokunulmaz kıldığı canları katleden zalimlerin üzerinedir." dedi.

ALİ ERBAŞ

Bingöl Ulu Camii'nde cuma hutbesi irad eden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Rabbimizin gazabı, meleklerin, gök ve yer ehlinin laneti, şiddete yeltenen, Allah’ın dokunulmaz kıldığı canları katleden zalimlerin üzerinedir." dedi.

Erbaş okuduğu hutbede, her geçen gün artan şiddet olaylarına ilişkin şu ifadeleri kullandı:

Maalesef her geçen gün daha fazla şahit olduğumuz insana yönelik şiddet vicdanlarımızı yaralıyor, yüreklerimizi dağlıyor. Oysaki inancımızda asla yeri olmayan şiddet, insanlık suçudur. Şiddet, acizliktir, merhametsizliktir, zulümdür. Şiddet, can dokunulmazlığı ihlalidir ve insan onuruyla bağdaşmaz. Hiçbir gerekçe, şiddet için mazeret olamaz.

Şiddetin dini, dili, ırkı, coğrafyası ve sosyal statüsü yoktur. Kimden gelirse gelsin şiddetin hiçbir şekli kabul edilemez. Rabbimizin gazabı, meleklerin, gök ve yer ehlinin laneti, şiddete yeltenen, Allah’ın dokunulmaz kıldığı canları katleden zalimlerin üzerinedir. Onlar dünyada rezil rüsva olmuşlardır. Ahirette ise varacakları yer ancak cehennemdir.

Yorumlar (0)