banner297

banner319

Yaş haddinden emekliye ayrıldı

banner265

Elazığ İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, yaş haddinden emekli oldu.

Elazığ Müftülüğü 01.04.2020, 20:35
Yaş haddinden emekliye ayrıldı
© Diyanet Haber

Nisan ayı itibarıyla yaş haddinden emekliye ayrılan Elazığ İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, bir mesaj yayınladı.

Memuriyet hayatının son 12 yılını Elazığ’da geçirdiğini belirten Sarıkaya, mesajında şu ifadelere yer verdi:

 "Hayatın olduğu gibi devlet memurluğunda da bir sona geliş söz konusudur. 44 yıl önce başladığım devlet memurluğundan ve 3 yıl 3 ayı İl Müftülüğü olan görevimden yaş haddi nedeniyle 1 Nisan 2020 tarihi itibarıyla emekli oluyorum. Gönlüm çok arzu ederdi sizlerle kürsülerden konuşayım, kucaklaşayım, el sıkışayım. Ancak bir imtihan vesilesi olan Covid-19 nedeniyle karantinadayız. Bu nedenle sizlerle basın aracılığı ile görüşmeyi daha uygun buldum. Yine bu nedenle şehrimizde karantina uygulaması bitinceye kadar inşallah buradayım.

Bu vesileyle haklarımız ve haklarınız olmuştur. Benden yana olan ne varsa helal hoş olsun, sizlerden de haklarınızı helal etmenizi diliyorum. Birlikte görev yaptığım Sayın Valimiz başta olmak üzere, Elazığımızın bütün protokolüne, daire başkanlarına ve müdürlerine gönülden teşekkür ediyor, onlara da Allahaısmarladık diyorum. Ayrıca burada bulunduğumuz zaman içerisinde bizi hiçbir zaman ihmal etmeyen Elazığ’ın güzide basınına teşekkür ediyorum. Din görevlilerimizle, cemaatimizle buluşamadık ama gönlümüz bir ve beraberdir. Allah bu koronavirüsten de en yakın zamanda bizleri kurtarsın inşallah." 

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (2)
ZEKERİYA ÖZALP 2 yıl önce
KIYMETLİ HOCAM ... HOCALIK HAKKINIZ VAR ÜZERİMİZDE.. SİZ HAKKINIZI HELAL EDİN..BİZİM DE HAKKIMIZ HELAL OLSUN. ALLAHIM HAYIRLI VE BEREKETLİ UZUN ÖMÜRLER VERSİN İNŞALLAH.
السيواسى 2 yıl önce
kıymetli hocam
3yıl üç ay = 33 tesbih taneleri gibi saydınız ve bitirdiniz
Allah azze ve celle kalan ömrünüzde af ve afiyet ihsan eylesin.
Allah için sizi seviyoruz.....
K. ibn Humam es SİVASİ ثم iSKENDERİ mahlasi