banner203

banner250

Uzaktan 'vekaletle kurban' toplantısı

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde sürdürülen "2020 Yılı Vekaletle Kurban Kesim Organizasyonu" kapsamında Elazığ İl Müftülüğünce uzaktan tanıtım ve istişare toplantısı düzenlendi.

Elazığ Müftülüğü 21.07.2020, 13:04
Uzaktan 'vekaletle kurban' toplantısı
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde, "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla başlatılan "2020 Yılı Vekaletle Kurban Kesim Organizasyonu", yurt içinde il ve ilçe müftülükleri, yurt dışında ise ataşe ve müşavirlikler koordinesinde devam ediyor.

Bu kapsamda çalışmalarını aralıksız sürdüren Elazığ İl Müftülüğü, "2020 Yılı Vekaletle Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve İstişare Toplantısı" düzenledi.

Tüm dünyada etkili olan yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında uzaktan gerçekleştirilen istişare toplantısına, Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Akif Pusmaz da katıldı.

Vatandaşların vekaleten kurban bağışlarını sorunsuz olarak yerine getirebilmelerini temin etmek amacıyla düzenlenen toplantıya İl Müftüsü Selami Aydın, ilçe müftüleri ve din görevlileri katıldı.

Toplantıda vekaletle kurban bağışları ile kurban kesim ve dağıtımının sorunsuz bir şekilde yürütülmesine ilişkin fikir alış verişinde bulunuldu.

İnsan Kaynakları Genel Müdürü Akif Pusmaz, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde yıllardır organize edilen vekaletle kurban bağışı organizasyonunda müftülüklerin ve din görevlilerinin gösterdiği gayretin takdire şayan olduğunu belirtti.

"2020 Yılı Vekaletle Kurban Kesim Organizasyonu" hakkında bilgiler veren İl Müftüsü Selami Aydın ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"Bu yıl vekaletle kurban organizasyonumuzu, 'Kurbanını paylaş, kardeşinle yakınlaş' sloganı ile sürdürüyoruz. İl ve ilçe müftülüklerimiz bütün personeli ile birlikte bu konuda gayretli çalışmalar yapıyorlar.

Asırlardır İslam'ın sancaktarlığını yapan, tarihin akışına yön veren, geniş coğrafyalarda medeniyetler inşa eden milletimiz her zaman mağdur, mazlum ve mahzun milletlerin yüzünü güldürmüştür. Yurt içinde olduğu gibi dünyanın her yerindeki muhtaç insanlara yardım elini uzatmış ve onlarla gönül köprüleri kurmuştur.

Mensubu olmakla şeref duyduğumuz Diyanet İşleri Başkanlığımız bu hizmeti çok güzel yapıyor ve yapmaya da devam ediyor. Devletimizin ve milletimizin bekası için kardeşliğimizin daim olması için bu hizmetler çok önem arz etmektedir. Bu bilinçle hareket eden tüm arkadaşlarımız gayret ve şevkle çalışıyorlar.

Elazığ acı üzerine acı yaşadı. Deprem felaketinin üzerine gelen koronavirüs salgını vatandaşlarımızı zor duruma düşürdü. Sayın Valimiz vekaletle kurban bağışı konusunda bize yardımcı oldular ve teşvik ettiler. Elazığ’da bu sene biraz daha farkındalık oluşturmak adına çalışmalarımızı ve hizmetlerimizi arttırdık. Rabbim bu güzel hizmetleri yüz akıyla başarmayı nasip eylesin. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin."

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?