banner188

Müftülük üniversiteli gençleri yalnız bırakmıyor

Elazığ Müftülüğü üniversiteyi yeni kazanan öğrencilere manevi danışmanlık ve rehberlik hizmeti veriyor.

Elazığ Müftülüğü 18.09.2019, 10:27
Müftülük üniversiteli gençleri yalnız bırakmıyor
© Diyanet Haber
banner197

Türkiye Diyanet Vakfı Elazığ Şubesi, İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü ve KYK Manevi Rehberleri iş birliği ile Fırat Üniversitesine kayıt için gelen öğrencilere rehberlik hizmeti vermek üzere stant açıldı.

Açılan stant 30 Eylül 2019 tarihi kadar 09.00 - 16.30 saatleri arasında öğrencilere hizmet vermeye devam edecek.

Bu şehirde yalnız değilsiniz

Elazığ İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya Diyanet Haber’e yaptığı açıklamada önceki yıl “Bu Şehirde Yalnız Değilsiniz” teması ile açılan standı bu yıl da açtıklarını söyledi.

Sarıkaya; “Gençlik koordinatörü ve KYK manevi rehberlerimiz Fırat Üniversitesine kayıt için gelen öğrencileri karşılayarak, onlara Türkiye Diyanet Vakfı ile Elazığ Müftülüğünün daima yanlarında olduğunu hissettirecekler.” ifadelerini kullandı.

Müftü Sarıkaya şöyle devam etti:

“Diyanet İşleri Başkanlığı ve il müftülükleri olarak milletimizi bir araya getiren değerler ile birlikte insani haslet ve faziletlerin nesilden nesile aktarılması için her ortamda faaliyetler yürütüyoruz. Amacımız; üstün ahlaki erdemlerle donanmış, her yönden iyi yetişmiş, ruhen ve bedenen sağlıklı bir gençliğe sahip olmaktır. Milli ve nanevi değerlere sahip çıkan bir gençliğin yetişmesi için birçok projenin yanısıra üniversite okumak için yabancı bir şehre gelen gençlere yabancılık hissettirmemek adına bu standımızı açtık. Yüce Rabbim'den tüm öğrencilerimize üstün başarılar vermesini niyaz ediyorum.”

Öğrencilere yardımcı olacağız

Elazığ Müftülüğü Gençlik Kolları Başkanı Abdullah Turgut ise; "Aziz Şehir Elazığda Yalnız Değilsiniz" sloganıyla açılan standın Fırat Üniversitesi Merkez Kampüsü Rektörlük Binası karşısında olduğunu belirterek,16-30 Eylül tarihleri arasında öğrencilere rehberlik hizmeti vererek her konuda yardımcı olmaya çalışacaklarını ifade etti.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (1)
Melek kaya 9 ay önce
Süperrr olması gereken bu işte bütün illerde standlar açılması lazım oralarda ençok bizim olmamız lazım bunu hem hakediyoruz hem de ana görevlerimizden birincisi gençlik Teşekkür ler Elazığ müftülüğüne