banner261

banner250

Müftü Aydın: Camileri birer ilim yuvasına dönüştürme gayesiyle ilim ve hikmet derslerini başlattık

Toplumun tüm kesimlerine ulaşmak amacıyla çok sayıda proje yürüten Elazığ İl Müftülüğü, "İlim ve Hikmet Dersleri" başlattı.

Elazığ Müftülüğü 15.10.2021, 15:58
Müftü Aydın: Camileri birer ilim yuvasına dönüştürme gayesiyle ilim ve hikmet derslerini başlattık
© DİHA

Konuya ilişkin Elazığ  Müftülüğünden yapılan açıklamada, "camileri ilim merkezi haline getirmek ve toplumun tüm kesimlerini sahih dini bilgiyle buluşturmak amacıyla İlahiyat, İslami İlimler Fakülteleri ve Eğitim Merkezi Müdürlükleri iş birliğinde “İlim ve Hikmet Dersleri” konulu proje başlatıldığı bilgisine yer verildi.

Proje hakkında bilgilendirmede bulunan İl Müftüsü Selami Aydın, “İl Müftülüğü olarak camileri birer ilim yuvasına dönüştürme gayesiyle ilim ve hikmet derslerini başlattık.” dedi.

Müftü Aydın, “İlk emri ‘Oku’ olan bir dinin mensupları olan bizlerin ilmi, hikmeti, ahlaki faziletleri öğrendiğimiz ve günde beş vakit müminleri bir araya toplayan camilerimiz; tarih boyunca hem ibadet mahalli hem eğitim merkezi hem de bir sosyal buluşma mekanı olarak hizmet etmiştir. Camilerde oluşturduğumuz ders halkalarımızın gittikçe yaygınlaşarak büyüyeceğine inanıyorum.” diye konuştu.

Vatandaşları ilim ve hikmet derslerine katılmaya davet eden Aydın, “Camileri hayatımızın merkezine alarak çocuk, genç, yaşlı, kadın, erkek hep birlikte ailece camide buluşup kaynaşmalıyız.” ifadelerine yer verdi.

İlim ve Hikmet Derslerinin Elazığ Yeni Camii’nde ve Merkez İzzetpaşa Camii’nde gerçekleştirileceği belirtildi.

    

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)