banner250

banner255

Kur'an kurslarında uzaktan eğitim yapılıyor

Diyanet İşleri Başkanlığının Koronavirüs tedbirleri nedeniyle kurslarda ara verdiği eğitim sonrası, Elazığ’daki Kur'an kurslarında uzaktan eğitim başladı.

Elazığ Müftülüğü 22.03.2020, 02:54
Kur'an kurslarında uzaktan eğitim yapılıyor
© Diyanet Haber

Elazığ Müftülüğüne bağlı hafızlık Kur'an kurslarında eğitim gören öğrenciler, koronavirüs nedeniyle ara verilen eğitim döneminde derslerine ilk günden itibaren uzaktan eğitimle devam ediyor.

Kur'an kurslarında hafızlık ders dinlenmeleri ve yüzüne dersler görüntülü arama yöntemiyle dinleniyor.

Elazığ İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya konuyla ilgili Diyanet Haber'e yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı’nın okulların tatil edildiğini açıklamasıyla birlikte Kur'an kurslarımız da iki hafta boyunca (16 Mart-29 Mart arası) tatil edilmişti.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında hafızlık Kur'an kurslarımızda eğitime ara verilmesi sonrasında uzaktan eğitim yoluyla hafızlarımızın ezberlerini dinlemeye devam ediyoruz.

Elazığ’da bulunan Altınçevre, Harput Hacı Hamdi Başaran, Abdullah Nazırlı ve Haydar Baba Hafızlık Kur'an Kurslarındaki öğrencilerimiz hocalarına telefonla görüntülü olarak derslerini dinletmeye devam ediyor.

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle evlerimize çekindiğimiz bu süreçte öğrencilerimizin ders kaybı yaşamaması için Kur'an kursu hocalarımız elinden gelen gayreti göstermektedirler. Bu anlamda hocalarımıza, öğrencilerimize ve hassasiyet gösteren öğrenci velilerimize çok teşekkür ediyorum. Rabbim en kısa zamanda bu zor günleri atlatmamızı nasip etsin.

VİDEO

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (3)
Cengiz Aydemir 1 yıl önce
Tatil hastalık dinlemeden Elazığ’da Öğrencilerimizin derslerinin aksamaması için Evden görüntülü olarak öğrencilerimizin derslerini dinlemeye devam ediyoruz tüm fedakar hocalarıma teşekkür ediyorum
Hafız velisi 1 yıl önce
Veli olarak isteğimiz kurs hocalrımıza da ek ders verilsin her gün saatlerce ders dinliyorlar
Uğur Koç 1 yıl önce
Allah en kısa sürede Ümmeti Muhammedi Bu Musibetten kurtarsın. Tüm Hocalarımızı tebrik ediyorum.En kısa sürede Kuran Kurslarımıza kavuşmak dileklerimle...