banner258

banner250

Harput Eğitim Merkezi ile üniversite eğitimde iş birliği yapacak

Elazığ Harput Hafız Abdullah Nazırlı Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi arasında "Eğitim Öğretim ve Karşılıklı İş Birliği Protokolü" imzalandı.

Elazığ Müftülüğü 10.09.2021, 10:02
Harput Eğitim Merkezi ile üniversite eğitimde iş birliği yapacak
© Diyanet Haber

Harput Hafız Abdullah Nazırlı Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi arasında  "Eğitim Öğretim ve Karşılıklı İş Birliği Protokolü" imzalandı.

Harput Hafız Abdullah Nazırlı Eğitim Merkezi Müdürlüğü Kütüphanesinde gerçekleştirilen imza törenine Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Veysel Özdemir, Elazığ Harput Hafız Abdullah Nazırlı Eğitim Merkezi Müdürü Turgut Tunç ile iki kurumdan eğitimciler katıldı.

Törende konuşan Elazığ Harput Hafız Abdullah Nazırlı Eğitim Merkezi Müdürü Turgut Tunç, Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ile Elazığ Harput Hafız Abdullah Nazırlı Eğitim Merkezi Müdürlüğü arasında düzenlenen ‘Eğitim Öğretim ve Karşılıklı İş Birliği Protokolü’ çok hayırlı ve güzel bir faaliyetin temelli atıldığını belirtti.

Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi arasındaki iş birliğinin çok eski zamanlara dayandığının altına çizen Tunç, “1982’li yıllardan itibaren Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz ile 1994 yılında açılan İlahiyat Fakültemiz arasında Eğitim ve öğretim alanında sürekli birbirine destek vermeleri sebebiyle Özdemir’e teşekkür ediyorum.” dedi.

- Günümüze uygun eğitimlerle daha donanımlı personel yetiştireceğiz

Tunç, “Aziz şehrimizde hizmet veren eğitim merkezimiz Türkiye’nin dört bir yanından gelen imam hatip, müezzin kayyım ve kuran kursu hocalarımızın günün şartlarına uygun Pedagojik Eğitim, Çocuk ve Yetişkin Psikolojisi, Deizm, Ateizm gibi akımlara karşı daha donanımlı olmaları gayesi ile İlahiyat Fakültemizin öğretim görevlilerinden destek alırken aynı zamanda İlahiyat öğrencilerine ise kıraat konusunda destek vermeyi hedefliyoruz. Yine protokol ile birlikte sempozyumlar, konferanslar yaparak hem ilmi faaliyet düzenlemeyi hem de şehrimizi alanında tanınmış ilim erbabıyla buluşmasını sağlayacağız.” ifadelerini kaydetti.

Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Veysel Özdemir ise aziz şehrimizde eğitimin kalitesini yükseltmenin ilk şartının karşılıklı iş birliği olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu:

- Din Görevlilerimize mesleki, akademik ve kültürel alanlarda mesleki gelişimlerinin desteklenmesi ve verimlerinin arttırılması için biz de üzerimize düşen katkıyı sunacağız 

“Bu protokol ile din eğitimi ve öğretimi faaliyetlerinde Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ile Elazığ Harput Hafız Abdullah Nazırlı Eğitim Merkezi iş birliği çerçevesinde, yükseköğrenim gören öğrencilerimize milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerimizin benimsetilmesi; Kur’an Kursu Öğreticileri, İmam ve Müezzinlerimizin mesleki, akademik ve kültürel alanlarda mesleki gelişimlerinin desteklenmesi ve verimlerinin arttırılması için eğitim öğretim faaliyetleri düzenlemek ve ortak projelerde gerekli katkıları sağlamak amaçlanmaktadır.”

Konuşmaların ardından “Eğitim Öğretim ve Karşılıklı İş Birliği Protokolü” taraflarca imzalandı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?