banner250

banner255

“Farklılıklarımız Bizi Ayırmasın”

Elazığ İl Müftülüğünce düzenlenen “Farklılıklarımız Bizi Ayırmasın” adlı manevi destek projesinin kapanışı yapıldı.

Elazığ Müftülüğü 10.04.2019, 15:54
“Farklılıklarımız Bizi Ayırmasın”
© Diyanet Haber

Elazığ Müftülüğünce il genelinde sürdürülen “Farklılıklarımız Bizi Ayırmasın” adlı manevi destek projesi, düzenlenen programla tamamlandı.

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, sinevizyon gösterimi ile devam etti.

Programın açış konuşmasını yapan İl Müftülüğü Engelliler Koordinatörü Sare Evcimik şunları söyledi:

“Engelliler ve ailelerinin toplumla bağlarını güçlendirmek amacıyla düzenlediğimiz ‘Farklılıklarımız Bizi Ayırmasın’ projesinin final programını yapıyoruz. Engellilere daha iyi hizmet götürmek için Diyanet İşleri Başkanlığımız bütün illerde engelli koordinatörlükleri kurdu. Bizler işaret dili eğitimleri ile birlikte bu kardeşlerimizin dinlerini daha iyi öğrenmelerine gayret gösteriyoruz. Bunun yanı sıra görme engelli kardeşlerimiz ile birlikte özel rehabilitasyon merkezlerindeki programlarımız devam ediyor. Önemli olan kalplerde engel olmasın. Çünkü kalplerde engel olmazsa hayat güzel olur.”

Sonrasında kürsüye gelen İl Müftü Yardımcısı Hatice Arslan ise engellilerin hayıtın içine katılmasının önemini vurgulayarak başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Canla başla engelli kardeşlerimiz için çalışıyoruz. Peygamberimiz, âmâ bir sahabenin evde namaz kılma isteğine olumlu cevap vermiyor ve onun da mescitte cemaatle birlikte namaz kılmasını istiyor. Peygamberimizin bu tutumunun bizler için çok güzel bir örnek olması lâzım. Çünkü Peygamberimiz, engelliyi hayatın dışına değil, hayatın bizzat içine dâhil ederek onların motivasyonunu arttırıcı ve hayata tutunmalarını destekleyici bir tavır sergiliyor.”

Müftü Yardımcısı Hatice Arslan, “Elazığ İl Müftülüğü olarak her zaman sizlerin yanınızdayız. Kendinizi asla yalnız hissetmeyin.” ifadesini kullandı.

İlahi dinletisinin ardından semazen gösterisi sunulan program ikramlarla sona erdi.

Programa İl Müftü Yardımcısı Hatice Arslan, Murakıp Mahide Polat, İl Müftülüğü Engelliler Koordinatörleri Sare Evcimik ve Mustafa Apaydın ile engelliler ve aileleri katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)