banner203

banner218

Elazığ’dan İzmir’e dua var

Elazığ İl Müftülüğünce düzenlenen “Babalar ve Çocuklar Sabah Namazında Buluşuyor” isimli programda bir araya gelen babalar ve çocukları, depremin yaralarını saran İzmir için dua etti.

Elazığ Müftülüğü 03.11.2020, 09:53
Elazığ’dan İzmir’e dua var
© Diyanet Haber

"2020 Yılı Mevlid-İ Nebi Haftası" etkinlikleri kapsamında Elazığ İl Müftülüğü, “Babalar ve Çocuklar Sabah Namazında Buluşuyor” adlı program düzenledi.

"Peygamberimiz ve Çocuk" temasıyla Hacı Fethi Camii’nde düzenlenen programda Kur’an-ı Kerim okundu, İzmir için dualar edildi.

- İzmir’i en iyi Elazığ anlar

İzmir’deki depremde hayatını kaybedenler ve enkaz altında kalanlar için dua eden İl Müftüsü Selami Aydın, "Depremle sarsılan İzmir’i en iyi Elazığ anlar. İzmir’le acımız bir, yaralarımız bir, yaralarımızı birlikte saracağız." dedi.

İzmir’e dua için babaların çocuklarıyla birlikte camiyi doldurduğunu belirten Müftü Aydın, çocukları babaları ile birlikte camide görmenin çok büyük bir mutluluk olduğunu kaydetti.

Namaz sonrası programa katılan çocuklara çeşitli hediyeler verildi. 

Programa İl Müftüsü Selami Aydın, Harput Diyanet Eğitim Merkezi Müdürü Turgut Tunç, İl Müftü yardımcıları, Müftülük personeli ve din görevlileri ile babalar ve çocukları katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner220
Yorumlar (0)