banner250

banner203

Elazığ’da “Gençlik” konuşuldu

Diyanet İşleri Başkanlığınca ülke genelinde sürdürülen “Gençliğe Değer” projesi kapsamında Elazığ İl Müftülüğü eğitim semineri düzenledi.

Elazığ Müftülüğü 15.02.2019, 17:14
Elazığ’da “Gençlik” konuşuldu
© Diyanet Haber

Gençliğe Değerprojesi kapsamında Elazığ İl Müftülüğünce müftülük personeli ve din görevlilerine yönelik seminerler başladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından sürdürülen “Gençliğe Değer” projesi çerçevesinde verilecek olan eğitimlerin ilki Edibe Can Müftülük Sitesi Konferans Salonu’nda düzenlendi.

İmam hatip ve müezzin kayyumlara yönelik düzenlenen seminerde; “Diyanet İşleri Başkanlığı Gençlik Çalışmaları”, “Gençlerle Etkili İletişim ve Gençlere Ulaşma Yolları”, “Ergenlik Psikolojisi ve Yaklaşımlar”, “Dezavantajlı Gençlere Yönelik İletişim ve Problem Çözme Yolları”, “Gençlik Dönemi Dini Krizler ve Din Eğitimi” ile “Liderlik ve Takım Çalışması” konularında sunum yapıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açış konuşmasını İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya yaptı.

Müftü Sarıkaya konuşmasında şu ifadelere yer verdi: 

Diyanet İşleri Başkanlığımız birçok bakanlık ve ilgili kurumlarla irtibatlı olarak halkımızı din konusunda aydınlatmak, camilerimizi dini hizmete daha uygun hale getirmek ve 7’den 77’ye toplumun bütün fertleriyle ilgilenmek üzere çeşitli anlaşmalar, sözleşmeler ve mutabakatlar yapmıştır. İşte bu manada Başkanlığımızın yürüttüğü “Gençliğe Değer” projesi kapsamında eğitici ve öğretici bir program için bir araya geldik.”

İslam’ın gençliğe verdiği değer üzerinde duran Sarıkaya; “Peygamberimizin ‘Beni bu davada en çok gençler destekledi.’ mübarek sözünden hareket ederek büyük bir gayretle çalışmak zorundayız. Genç neslin elimizden kaymasına müsaade etmemek adına onlarla doğru iletişim kurup rehberlik etmeliyiz. 3 gün devam edecek eğitimde Fırat Üniversitesinden ve Elazığ Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünden konunun uzmanlarını davet ettik. İnşallah bu eğitimin sonunda her görevlimizin en az 10 gence ulaşma projesi de başlamış olsun istiyorum.” ifadelerini kullandı.

“Gençliğe Değer” projesi kapsamında gerçekleştirilen seminerlerin dört gün boyunca devam edeceği belirtildi.

Programa İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, Fırat Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Mustafa Savcı ve Dr. Öğretim Üyesi Cem Ayden, Elazığ Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünden Psikolog Özge Kıran ve Psikolog Deniz Arpaci ile müftülük personeli ve din görevlileri katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?