banner331

banner319

Elazığ'da Yaz Kur'an kursları şenlikle başladı

Elazığ İl Müftülüğünce "Haydi Koş Gel, Camiler Seninle Güzel" şiarıyla açılan Yaz Kur’an Kursları, şenliklerle başladı.

Elazığ Müftülüğü 30.06.2022, 16:58
Elazığ'da Yaz Kur'an kursları şenlikle başladı
© DİHA

Her yıl milyonlarca çocuğun Kur'an-ı Kerim ve dini bilgileri öğrendiği Yaz Kur'an Kursları, Elazığ İl Müftülüğü koordinesinde düzenlenen şenlikle eğitime başladı.

Yaz Kur’an Kurslarının açılışı nedeniyle A. Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezi'nde açılış programı düzenlendi.  

Programda konuşan İl Müftüsü Selami Aydın, "İlimiz genelindeki bütün camilerimizde ve Kur’an kurslarımızda yaz kursları düzenliyoruz. Bu vesileyle yaz kurslarımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Kurslarda görev alan bütün hocalarımıza başarılar diliyorum. Yaz kurslarımızda hizmet verdiğimiz çocuklarımıza ve gençlerimize başarılar diliyorum. Ailelerine de çocuklarını bizlere emanet ettikleri için teşekkür ediyorum." dedi.

Çocukların sevincini paylaşarak güzel temennilerde bulunan Belediye Başkanı Şahin Şerifoğluları ise "Sevgili çocuklar sizleri çok seviyoruz sizlere daha iyi bir gelecek hazırlamak için ekibimizle beraber var gücümüzle çalışacağız. Bu yaz Kur’an kursların da Yüce Rabbini çok iyi tanıyan yüce kitabını çok iyi tanıyan öğrendikleriyle yaşamlarını şekillendirecek nesiller yetişecek. Yine bu Kur’an Kurslarımızda dünyaya adalet merhamet huzur getiren ve aynı zamanda sesinin ulaştığı her yerde barış ve kardeşlik tesis eden büyük bir medeniyetin oluşmasında katkı da bulunacak nesiller yetişecektir." ifadelerini kaydetti.

Konuşmaların ardından Hüseyin Goncagül ve ekibi tarafından Nasrettin hoca ve karagöz gösterileri, animasyonlar ve yarışmalar yapıldı.

Program sonunda Elazığ Belediyesi tarafından çocuklara pamuk şekeri ve dondurma ikram edildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner332
Yorumlar (0)