banner261

banner250

Bölge birincisi Elazığ oldu

Diyanet İşleri Başkanlığınca Kur’an kursu öğrencilerine yönelik düzenlenen "Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Bölge Finali" Erzurum İl Müftülüğü ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Elazığ Müftülüğü 03.03.2021, 14:15
Bölge birincisi Elazığ oldu
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl Türkiye geneli Kur'an kursları arasında düzenlenen Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nın Doğu Anadolu Bölge Finali yapıldı.

Erzurum İl Müftülüğü ev sahipliğinde gerçekleştirilen yarışmaya Ağrı, Ardahan, Bayburt, Bitlis, Elazığ, Erzincan, Kars, Erzurum ve Iğdır il birincileri katıldı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında çevrimiçi gerçekleştirilen yarışmada hafızlar Kur’an’ı en güzel şekilde okumak için yarıştı.

Komisyon üyelerinin değerlendirmesi sonucu Elazığ’ı temsil eden Hafız Abdullah Üçer Bölge birincisi olarak 16 Mart 2021 tarihinde düzenlenecek Türkiye finaline katılmaya hak kazandı.

Yarışmada; Erzurum’dan Hafız Yusuf Karakelle ikinci, Erzincan’dan Hafız Ebubekir Taşan ise üçüncü oldu.

Altınçevre Yatılı Erkek Kur’an Kursu öğrencisi Hafız Abdullah Üçer’i, hocalarını ve ailesini tebrik eden Erzurum İl Müftüsü Şahin Yıldırım, hafız Üçer’e Türkiye finalinde başarılar diledi.

Bölge bazında yapılan yarışmada 1’inci olarak Türkiye finaline katılmaya hak kazanan 14 yaşındaki Hafız Abdullah Üçer’in Elazığ’a büyük bir gurur yaşattığını belirten Elazığ İl Müftüsü Selami Aydın ise Elazığ’da hafızlık müessesinin güçlü bir geleneği olduğunu vurgulayarak çıtayı daha yükseklere çekmek için çalışacaklarını ifade etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (1)
Safi Çelik 10 ay önce
Altınçevre yatılı erkek Kur'an Kursu çalışanlarını ve özellikle hafız yavrumuzu tebrik ederim. Kısa zaman zarfında iki yıl peşpeşe Türkiye finallerinde olmak bizleri gururlandırmıştır. Bu demektir ki yapmış olduğum yardımlar tam adresini bulmuştur. Tebrik ederim.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?