YÖK’ten İLİTAM Açıklaması

Yapılan açıklamaya göre; İlahiyat ön lisans programlarından mezun olan adaylara bu yıl ilk defa İlahiyat Lisans Tamamlama hakkı tanındı

AA
YÖK’ten İLİTAM Açıklaması

İlahiyat Alanında Lisans Tamamlama Programına, Diyanet İşleri Başkanlığı çalışanları da dâhil olmak üzere 18 Mayıs 2018 tarihinden önce ilahiyat ön lisans programından mezun olan tüm adaylar başvurabilecekler.

Yüksek Öğrenim Kurulundan (YÖK) gelen açıklamada Sağlık alanında Lisans Tamamlama işlemlerinin bu sene de devam ettiği duyuruldu.

İşte duyurunun tam metni:

SAĞLIK VE İLAHİYAT ALANINDA LİSANS TAMAMLAMA BAŞVURU VE TERCİH İŞLEMLERİ

9 Ağustos 2018

İlahiyat ön lisans programlarından mezun olan adaylara bu yıl ilk defa İlahiyat Lisans Tamamlama hakkı verilmiştir.

İlahiyat Alanında Lisans Tamamlama Programına, Diyanet İşleri Başkanlığı çalışanları da dahil olmak üzere 18 Mayıs 2018 tarihinden önce ilahiyat ön lisans programından mezun olan tüm adaylar başvurabilecekler.

2015 yılından itibaren yapılan Sağlık Alanında Lisans Tamamlama başvuru, tercih ve yerleştirme işlemleri ise bu sene de devam ediyor.

Yükseköğretim Kurulunca belirlenen sağlık ön lisans programlarından 19 Kasım 2014 tarihinden önce mezun olan adaylar 2018 Sağlık Lisans Tamamlama Programına başvurabilecek.

Her iki programda da yerleştirme işlemleri, adayların ön lisans not ortalamaları ve tercihleri doğrultusunda Yükseköğretim Kurulunca gerçekleştirilecek.

Başvuru ve tercih işlemleri 9 Ağustos 2018 (Saat:14:00) – 17 Ağustos 2018 (Saat:17:00) tarihleri arasında Yükseköğretim Kurulunun resmi internet sitesi üzerinden e-Devlet aracılığı ile yapılacak.

Duyuruya YÖK’ün Web Sayfasından Ulaşmak İçin Lütfen Tıklayınız

Diyanet Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bilgin
Bilgin - 1 hafta Önce

Bu yökün de kalite düşürme çabaları hızlanarak devam ediyor. Herkes üni okusun istiyorsunuz fakat devlette iş Yok. Bundan sonra daha da azalacak kamu tasarruflarıyla. Üni okumak isteyenler iş beklentisi olmadan okuyun yoksa hayal kırıklığı yaşamanız olası.

Celal bayır
Celal bayır - 1 hafta Önce

18 .05 2018 tarihinden önce mezun olanlar 2 yıllıktan 4 yıllıga geçiş oluyor .fakat arada 10 gün farkı olanlar niye başvuru yapamıyorlar bizde 28.05 te mezun olduk 1 yılımız kayboluyor kayıt için .

nazan
nazan @Celal bayır - 3 gün Önce

sizde kayıt yapın şansınız var hala

adalet nerde
adalet nerde - 1 hafta Önce

bizler dgs ye girip kazandk bunlarda belesten diploma sahibi olacaklar

Erzurumlu
Erzurumlu @adalet nerde - 7 gün Önce

Kardeş unutmaki bu DGS ilk çıktığı zamanda İlahiyatı sınavla kazananlar bunun haksızlık olduğunu söylüyordu

Ahmet Çelik
Ahmet Çelik @adalet nerde - 1 hafta Önce

Lisans tamamlayacak olanlar dgs sınavına girip kazananların puanlarını mı düşürüyorlar ki hak yemiş olsunlar veya okumadan mezun olacaklar da beleşten diploma sahibi olacaklar. Bunu istemeyenler başkalarının okamasına sevineceklerine kıskançık yapıyorlar bu kalbi bir hastalıktır. Allah bu gibi kardeşlerimizi bu hastalıklardan korusun.

ömer faruk
ömer faruk - 1 hafta Önce

sınavsız ilitama ilk önce ilahiyat önlisans mezunu olanların yani önceden mezun olanların alınması gerekiyordu. puana göre yerleştirme yapılması çok saçma.

Mustafa  YORULMAZ
Mustafa YORULMAZ - 1 hafta Önce

AÖF YI ÜÇ DERS SINAVINDA BITIREN BIZLERIN DİPLOMALARI NE ZAMAN GELECEK

Ramazan
Ramazan - 1 hafta Önce

Siz daha yeni mi gördünüz yökün bu duyurusunu. Diyanet haber bu gibi bilhassa imamları ilgilendiren bir haberi tüm haber kanallarindan önce ve daha detaylica yayinlamasi lazimdır. Çok daha altif olun.

İbrahim kılıçarslan
İbrahim kılıçarslan - 1 hafta Önce

Arkadaşlar bu ilitam için mesaj geldiydiyaa, şimdi müracat ederken, örgün yazan üniversite leri tercih edemiyoz, bide uzaktan eğitim ve lisans tamamlama yazan üniversite ler var, sadece ilitam yazan iki üniversite var onların kontenjanıda 750.hangilerini tercihe yazabilecek olduğu muzu bilen varmı, eğer sadece ilitam yazanı tercih edebiliyorsak, 100 yılda sıra gelmez, bilgisi olan haber versin, sendika bağlantısı olan söylesin yetkililerede, uzaktan eğitim, lisans tamamlama, ilitam tercihe yazabileceklerimiz kokonusunda sendika yeniden bilgi mesajı atsın

ahmet cansız
ahmet cansız @İbrahim kılıçarslan - 1 hafta Önce

hocam tercih listesinin en sonunda ilitamlar var onları yazın :)))

Musafirim
Musafirim @İbrahim kılıçarslan - 1 hafta Önce

Son 12 tercih belli zaten uzaktan eğitim diye geçiyor bizi ilgilendiren taraf orası

Kasım erkmen
Kasım erkmen - 1 hafta Önce

Acaba dgsye kazanan ve sınavsizla kazanan aynımı

Ekrem kocaer
Ekrem kocaer @Kasım erkmen - 1 hafta Önce

Dgs ye ilçeden 2 arkadaş biz de girdik. Sonuçlar ve tercihler yayınlansın bi bakalım. Belki bazı üniversiteler dgs ile alıyordur. Örneğin ankara üniversitesi.


SIRADAKİ HABER

banner15

banner13