banner203

banner250

YKS'de büyük başarı! 29 Mayıs Okulları

29 Mayıs Okulları, Liselere Geçiş Sınavı'nda kazanılan (LGS) Türkiye şampiyonluğunun ardından 2021 Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı'nda da (YKS) yüzde yüz başarı sağladı.

Eğitim 29.07.2021, 16:41
YKS'de büyük başarı! 29 Mayıs Okulları
© Diyanet Haber

29 Mayıs Okulları, LGS’de elde edilen Türkiye şampiyonluğunun ardından 2021 YKS'de de başarılarını sürdürdü.

Eğitim alanında çeyrek asrı geçen tecrübesiyle binlerce öğrenciyi hayallerine kavuşturan 29 Mayıs Okulları, bireysel ve kitlesel başarılarıyla farkını bir kez daha ortaya koydu. 

2021 YKS'de Dilara Atatanır Türkiye 49.’su, Osman Gülen Türkiye 143.’sü, Yağmur Ağaoğlu Türkiye 185.’si, Alper Küçükler ise Türkiye 206.’sı oldu. 

29 Mayıs Okulları Genel Müdürü Bahri Kahya, 29 Mayıs Okulları'nın özel liselerinde eğitim gören 12. sınıf öğrencilerinin elde ettiği başarıların, salgın şartlarına rağmen eğitimin ve sınavlara hazırlık sürecinin ne denli disiplinli ve başarılı uygulandığını gözler önüne serdiğini söyledi.

2021 YKS sonuçlarına göre Türkiye genelinde ilk 50’de 1, ilk binde 7, ilk 5 binde 26, ilk 10 binde 39, ilk 20 binde 66, ilk 50 binde 90 derece elde edildiğini ifade eden Kahya, “Tüm dünyayı etkisi altına alan salgın sürecinde İzmir ve Ankara’daki okullarımızda uzaktan eğitim ve sınava hazırlık çalışmalarını büyük bir titizlikle uygulanmış, maksimum başarı sağlanması için büyük çaba harcanmıştır. Okullarımızda uyguladığımız YKS ve LGS hazırlık programları sayesinde elde edilen bu başarıların tesadüf olmadığını görüyoruz. Uzun ve zorlu geçen bu maratonun ardından öğrencilerimizi ve öğrencilerimizin başarısında emeği geçen tüm öğretmenlerimizi, velilerimizi ve idarecilerimizi tebrik ediyor, öğrencilerimize üniversite hayatlarında da başarılar diliyorum.” diye konuştu.  

Aile, öğrenci ve rehberlik desteği ile birlikte öğrencilerin doğru tercih yaparak istedikleri üniversitelerin istedikleri bölümüne yerleşeceklerine inandıklarını dile getiren Kahya, 5-13 Ağustos tarihleri arasında yapılacak tercihlerde rehber öğretmenlerin öğrencilere gerekli desteği vereceğini de sözlerine ekledi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?