banner250

banner246

Parmak Uçlarıyla Hafızlık

İstanbul Küçükçekmece’de Yer Alan Ve Türkiye’de Tek Olan Çamlıkaltı Erkek Kur’an Kursunda Görme Engelli Öğrenciler Parmaklarının Uçlarıyla Kur’an-I Kerim’i Ezberlemek İçin Gece Gündüz Çalışıyor

Eğitim 06.06.2018, 12:33
Parmak Uçlarıyla Hafızlık
© Anadolu Ajansı

Görme Engelli Öğrenciler Kur’an-ı Kerim’i Parmak Uçlarıyla Ezberliyor

Bir sevdadır hafızlık, bir aşktır. Yüce Sevgili’nin kelamını hece hece, kelime kelime kalbine nakşetmenin adıdır.

Bu aşkı içinde hissedip hafız olmaya karar veren görme engelli öğrenciler, İstanbul’da Çamlıkaltı Kur’an kursunda bir araya geldi.

İstanbul Küçükçekmece’de bulunan ve Türkiye’de tek olan Çamlıkaltı Erkek Kur’an Kursu’nda görme engelli öğrenciler, parmak uçlarıyla Kur’an-ı Kerim’i ezberleyerek hafızlığa hazırlanıyor.

Sadece İstanbul’dan değil Türkiye'nin bütün illerinden çok sayıda görme engelli öğrenci, burada hafızlığa çalışıyor. Kimisi çocukluk hayalini gerçekleştirmek için, kimisi imam hatip ya da müezzin kayyım olmak, kimisi de buradan mezun olduktan sonra kendileri gibi görme engelli olan kişilere Kur’an eğitimi vermek için gece gündüz çalışıyor.

Açıldığı 2012 yılından beri çok sayıda hafız yetiştiren Çamlıkaltı Kur’an kursunda, görme engelli hafızlık sınıfının ardından şimdi de işitme engelli hafız adayları için sınıf açılması planlanıyor.

banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?