Okullara 2 yeni ara tatil geliyor

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, 13 haftalık yaz tatilinin iki haftasının nisan ve kasım aylarında birer haftalık ara tatil olarak planlandığını açıkladı.

AA
Okullara 2 yeni ara tatil geliyor
banner80

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 13 haftalık yaz tatilinin iki haftasının nisan ve kasım aylarında birer haftalık ara tatil olarak planlandığını açıkladı.

Selçuk, "Yapılandırılmış ara tatillerde çocuklara ve öğretmenlere dinlenme ve etkinliklere katılım imkânı sunulacak. Ara tatillerde bir ana tema başlığı altında bilim, kültür, sanat, spor, gezi, fuar gibi etkinlikler planlanacak. 18-22 Kasım 2019'da ilk ara tatil yapılacak. 6-10 Nisan 2020 tarihleri arasında ikinci ara tatil verilecek." dedi.

"Öğretmenler görevlerine devam edecek"

Selçuk şöyle devam etti:

"20-31 Ocak 2020'deki ara tatilimiz hem öğretmenler hem öğrencilerimiz için söz konusu. Ama 18-22 Kasım ve 6-10 Nisan'daki ara tatillerde öğretmenlerimiz, okullarda öğrencilerin olmadığı bir durumda görevlerine devam edecek."

Yeni eğitim öğretim yılı 9 Eylül'de başlayacak

Milli Eğitim Bakanlığının yeni çalışma takvimine göre, 2019-2020 eğitim öğretim yılı bir hafta öne çekilerek 9 Eylül 2019'da başlatılacak.

2019-2020 eğitim öğretim yılı 19 Haziran 2020'de sona erecek ve 11 haftalık yaz tatiline girilecek.

Diyanet Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
bedia guler
bedia guler - 2 ay Önce

çok güzel olur çocuklar için daha iyi çalışma yaparlar

Sena Şentürk
Sena Şentürk - 2 ay Önce

Şu eğitim sisteminin değişmediği bir gün yok

Hüsni Kaya
Hüsni Kaya - 2 ay Önce

Teneffuslerin uzatılması lazım 8 dakika 10 dakika teneffüsler yetmiyor çocuklar ne tuvalete gidebiliyorlar ne kantine gidebiliyorlar ne beslenmelerini doğru dürüst bitirebiliyor lar 8 dakika teneffüs yapan bir çocuk bir sonraki derse nasıl dinamik girecek

Mehmet Şahin Aydemir
Mehmet Şahin Aydemir - 2 ay Önce

Güzel olur.

Mustafa kol
Mustafa kol - 2 ay Önce

Eğtim çok önemli işAllah güzel olur

Ali bozkurt
Ali bozkurt - 2 ay Önce

Sayın hocam çocuklarımıza lütfen önce çanakkale gezisinden başlatın Çanakkale'yi bilmeğen türk genci kalmasın biz bu ülkeyi nasıl kazandık önce onu bilsinler

SIRADAKİ HABER