banner250

banner246

"Mütalaa Yazım Usul ve Esasları" konferansı

İstanbul Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezinde "Mütalaa Yazım Usul ve Esasları" konulu konferans düzenlendi.

Eğitim 09.03.2020, 11:51
"Mütalaa Yazım Usul ve Esasları" konferansı
© Diyanet Haber

İstanbul Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezince düzenli olarak gerçekleştirilen konferans programları kapsamında, "Mütalaa Yazım Usul ve Esasları" konulu konferans düzenlendi.

Konferansa Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Bilal Esen konuşmacı olarak katıldı.

"Dinî Mütalaa Hazırlama ve Sunmada  Usûl ve Esaslar" konusunda geniş çapta bilgilendirmede buluna Esen, "Her Müslüman için ideal olan, dini hükümleri Kur’an ve sünnetten doğrudan öğrenmektir. Fakat bütün bireylerin uzun süren bir tahsil ve birikim gerektiren bu bilgi seviyesine ulaşması mümkün değildir. Toplumda bir kesimin, dini ilimlerde uzmanlaşması Kur’an’ın da bir emridir. Kur’an, bilmeyenlerin bilenlere sormasını emretmektedir." dedi.


Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Bilal Esen, fetva görevinin farz-ı kifaye veya farz-ı ayn olduğu durumları, dini bilgi ya da ilim ile fetva arasındaki farkı, tebliğ görevini, dini alanı meslek edinenlerin cevap verme/çözüm üretme mesuliyetlerini, dini anlatmada yöntem ve üslup sorunlarını örneklerle dinleyicilere aktardı.Konferansa Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Dr. Adil Bor ile eğitim görevlileri ve kursiyerler katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?