banner203

banner250

MÜSDAV 5. dönem yabancı dil programı kayıtları başladı

Uluslararası Müslüman Topluluklarla Dayanışma Vakfı (MÜSDAV) tarafından düzenlenen “Yabancı Dil Eğitim Programı” kapsamında 5. dönem kayıtları başladı.

Eğitim 01.06.2021, 11:30
MÜSDAV 5. dönem yabancı dil programı kayıtları başladı
© Diyanet Haber

Uluslararası Müslüman Topluluklarla Dayanışma Vakfı (MÜSDAV) bünyesinde faaliyet yürüten Müsdav Akademi, Diyanet İşleri Başkanlığı personelinin yurt dışı belge sınavlarında başarılı olabilmeleri ve yabancı dil yeterliklerinin artırılması amacıyla başlatılan yabancı dil eğitimi seferberliği Diyanet camiasında büyük karşılık buldu.

Konuya ilişkin MÜSDAV'dan Diyanet Haber'e gönderilen yazılı açıklamaya göre yabancı dil eğitimine özellikle Diyanet personelinin büyük ilgisi ile aynı anda eğitim gören binlerce kursiyeriyle Müsdav Akademi’nin ülkedeki en büyük yabancı dil eğitim kurslarından birisi haline geldiğini belirtildi.

Dersler online platformlar üzerinden yapılıyor

Müsdav Akademi kapsamındaki dil eğitimi programları online platformlar üzerinden başlatıldı. Böylelikle yurt içinden ve dünyanın her bir yöresinden katılım sağlandı. 

Personelin eşi ve çocuklarından da büyük ilgi

Dil programlarının uygulanması sırasında Müsdav Akademi’ye ulaşan en yoğun taleplerden birinin eğitimlerden Diyanet personelinin eş ve çocuklarının da yararlanması olduğu belirtilen açıklamada, yapılan anlaşmalarla eş ve çocukların da kursa katılımına yönelik düzenlemeler ile İlkokul, ortaöğretim, lisans ya da lisansüstü öğrenim ayrımı yapılmadan, personelin eğitim öğretim görmekte olan tüm çocukların da istifadesine sunulduğu ifade edildi.

Çocuklar ve gençler için yaz okulu şeklinde dil kursları

Diyanet personelinin eş ve çocuklardan eğitime başlayanların büyük bir başarıya imza atarak belgelerine kavuştuğunu kaydedilerek eğitim öğretim döneminin sona ermesiyle birlikte yaz aylarında çocuklar ve gençler için özel online yabancı dil eğitim kursları düzenlenmesi için planlamalar yapıldığı ifade edildi. Böylelikle çocukların ve gençlerin de yabancı dil eğitiminde kaliteyi ekonomik şekilde elde etmelerine imkan sağlandığı vurgulandı.

Kurslarla ilgili süreçler iletişim merkezinde takip ediliyor

Müsdav Akademi, kurslara kayıt olanlara nitelikli bir hizmet sunmak ve kalite güvence sistemini oluşturmak amacıyla bir iletişim merkezi kurdu. Kursiyerler veya kurslara başvurmak isteyenler iletişim merkezine 0 850 260 10 10 numaralı telefondan veya info@musdav.org.tr mail adresinden talep, öneri ve şikâyetlerini iletmeleri mümkün.

Programlar ihtiyaç ve beklentilere göre planlandı

Düzenlenen tüm dil eğitim programları, kursiyerlerin Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yurt dışı görevlendirmeleriyle ilgili düzenlediği sınavlarda personelin başarılı olmaları, gerekli alt yapıya ulaşmaları, okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini istenilen düzeye getirmeleri ve en az A1 ve A2 düzeyinde, akabinde de daha üst seviyelerde sertifika alabilmeleri ya da yeterli YDS dil puanı almaları gibi hedeflere göre planlandı.

Programda, kursiyerlerin yeterli dil seviyesine ulaşıp ulusal ya da uluslararası geçerliliği olan YDS, TOEFL IBT, TELC, DELF / DALF sınavlarında ilgili belgeyi alabilmeleri için gerekli bilgi ve becerileri edinmelerine de imkân sağlayacak şekilde düzenlemeler yapıldı.
Kurumsal yapısı oturmuş eğitim müesseseleriyle anlaşmalar yapıldı.

Dil programlarının uygulanmasında niteliğin ve kalitenin sağlanması, aynı zamanda belge sınavlarında daha verimli sonuçlar elde edilmesi amacıyla ülkemizin saygın üniversiteleri ve eğitim kurumlarıyla anlaşmalar yapıldı. Ankara Üniversitesi TÖMER, Hacettepe Üniversitesi Dil Okulları, Fransız Kültür Merkezi, Deutschmitspring Verlag ve Çağrı Dil Okulları bu kurumlardan sadece birkaçı.

Müsdav Akademi kapsamında yabancı dil kurslarında yabancı dil eğitim merkezlerinin görevlendireceği alanında uzman ve deneyimli yerli ve yabancı öğretmenlerin görev almaları sağlandı.

Sınav teknikleri dikkate alındı

Programa katılanların ilk aşamada A1 ve A2 düzeyine ulaşması, ikinci aşamada ise online deneme sınavları, karşılıklı etkileşim vb. tekniklerle girecekleri sınavda, ihtiyaç duyacakları sınav teknikleri ve sınav deneyimini kazanmaları hedeflendi.

Kursiyerlerin, kültürlerarası iletişimin gerekli olduğu ortamlarda kendini tanıtma ve ifade edebilme, farklı kültürler ile karşılıklı görüş alışverişinde bulunabilme, iletişim kurma, genel veya belirli bir konu üzerinde fikir sorma, kendi fikrini ifade edebilme vb. kazanımlar elde etmeleri de kurs programı kapsamında planlandı.

Programlar personelin mesai ve namaz saatleri gözetilerek oluşturuldu.

Ders programı merkez, taşra ve yurt dışı teşkilatı mensuplarının görevlerinde aksama yaşamadan kurslara katılım sağlayabilecekleri şekilde oluşturuldu. Mesaiye tabi görevliler için mesai saatleri, din görevlileri için namaz saatleri ve Kur’an kursu öğreticileri için de ders saatleri dikkate alınarak planlama yapıldı.

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için TIKLAYINIZ>>>

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (2)
garip 5 ay önce
neden sadece diyanet calisanlarina yaa
Mehmet 5 ay önce
Allah razı olsun, önemli bir boşluğu dolduruyor
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?