banner206

banner103

MBSTS için Ağustos ayında geç başvuru alınacak

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, "Ertelenen 2020-YDS, 2020-EKPSS, 2020-DİB-MBSTS sınavlarımız için Ağustos ayı içinde yeniden geç başvuru alınacak." dedi.

Eğitim 08.07.2020, 14:01
MBSTS için Ağustos ayında geç başvuru alınacak

ÖSYM 3 sınava başvuru yapamayan adaylar için yeni hak tanıyacak

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, başvuruları alınan ancak ertelenen Yabancı Dil Sınavı (2020-YDS), Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (2020-EKPSS) ve Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (2020-DİB-MBSTS) için Ağustos ayı içinde yeniden geç başvuru alınacağını bildirdi.

Aygün, yaptığı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle atandıkları sınav merkezinin bulunduğu ilden farklı bir ilde ikamet etmek zorunda kalan ve bu nedenle sınav merkezi değişikliği yapmak isteyen adaylarla, başvurularında sıkıntı yaşayan adaylara kolaylık sağlamak amacıyla yeni bir karar alındığını ifade etti.

"Başvuruları alınan ancak Kovid-19 salgını nedeniyle ertelenen 3 sınavımız için yeniden geç başvuru alınmasına karar verdik." bilgisini veren Aygün, "Ertelenen 2020-YDS, 2020-EKPSS, 2020-DİB-MBSTS sınavlarımız için ağustos ayı içinde yeniden geç başvuru alınacaktır. Geç başvuru tarihinde daha önce başvuru yapan adaylarımız da sınav merkezi tercihlerini, engel bilgilerini ve öğrenim düzeyi bilgilerini güncelleyebileceklerdir." ifadelerini kullandı.

Aygün'ün verdiği bilgiye göre, 27 Eylül'de uygulanacak 2020-YDS, 11 Ekim'de yapılacak 2020-EKPSS ile 26 Aralık'ta düzenlenecek 2020-DİB-MBSTS sınavları için belirlenecek yeni geç başvuru tarihleri, gelecek ay içinde ÖSYM'nin internet sayfasından duyurulacak.

Söz konusu sınavlara başvurusunu yapan adaylardan sınav merkezi tercihini değiştirmek isteyen adaylar da ilgili sınav için belirlenecek geç başvuru tarihlerinde, ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi'nden (https://ais.osym.gov.tr) sınav merkezi tercihlerini güncelleyebilecek.

2020-EKPSS'ye başvuran adaylar ise geç başvuru tarihinde engel bilgileri ile öğrenim düzeyi bilgisini de güncelleyebilecekler.

Kaynak: AA
Yorumlar (8)
Şerife kökçü 1 gün önce
Mbsts Ağustos başvuru ne zaman
Ahmet ata 1 ay önce
Haksızlık olur.sinav neden bu kadar uzun ertelendi?
İmam 1 ay önce
Geç başvuru yapanların dışında başvuru yapmayanlarda başvurabilecekmi
Muvahhid 1 ay önce
Mbts sınavı mutlaka öne alınmalıdır.Ekim ayı uygun bir tarihtir...
Ömer gungor 1 ay önce
Guzel olmus fiyat ne olacaktir.
Kkö adayı 1 ay önce
Allah rızası için sözleşmeli personel alımı hakkında bir bilgi verin.2018 dhbt si ile bu sene alım olacak mi.Belirsizlikten hiçbirşey yapamıyoruz.
Mete Yiğithan 1 ay önce
Mbsts için yeniden başvuru alınması haksızlık..
Ahmet ata 1 ay önce
bende arkadaşa katılıyorum.Birde neden bu kadar geç yapılıyor sınav.