banner297

Manevi rehberlere hizmet içi eğitim semineri

banner265

Diyanet İşleri Başkanlığınca çocuk evleri, çocuk evleri sitesi, çocuk destek merkezi, kadın konukevi ve huzurevi gibi sosyal hizmet kurumlarında yürütülen hizmetlerde görev alan personele yönelik düzenlenen hizmet içi eğitim semineri, Antalya’da başladı.

Eğitim 12.12.2018, 15:37
Manevi rehberlere hizmet içi eğitim semineri
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen "Sosyal Hizmet Kurumlarında Manevi Danışmanlık ve Rehberlik Hizmeti Sunan Personele Yönelik Hizmet İçi Eğitim Semineri" Antalya'da başladı.

Sosyal hizmet kurumlarında görev yapan 320 personelin katıldığı seminer, Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Ardından Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Huriye Martı, "İslami Referanslar Bağlamında Şiddetle Mücadele ve Manevi Destek Hizmetleri", Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Sedide Akbulut ise "Diyanet İşleri Başkanlığının Sosyal Hizmet Kurumlarına Yönelik Hizmetleri" başlığı altında sunumlar gerçekleştirdi.

Çocuk evleri, çocuk evleri sitesi, çocuk destek merkezi, kadın konukevi ve huzurevi gibi sosyal hizmet kurumlarında görevli 320 personelin katıldığı seminer, yedi gün boyunca devam edecek.

Seminerde ayrıca:

Manevi Danışmanlık ve Rehberlik,

Travmatik Kişilerle Profesyonel Çalışma,

Gençlik Dönemi Dini Krizler ve Din Eğitimi,

Gelişim Basamaklarına Göre Çocuklarda Din Eğitimi,

Kriz Durumlarında Manevi Destek ve Yetişkinlere Yönelik Din Eğitimi başlıkları altında eğitimler verilecek.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (3)
Gülcan Yılmaz Zonguldak 3 yıl önce
Hocam harika bir seminer oldu. Dalında uzman hocalarımıza fevkalade faydalandık. Rabbim hizmetlerimizi daim eylesin. TEŞEKKÜRLER EMEĞİ GEÇEN SİZ VE KIYMETLİ HOCALARIMIZA
ANADOLU51 3 yıl önce
imkanlar yerindeyken daha hızlı yapılanma sağlanmalı.gençlik için müftülüklerde ayrı bir birim oluşturulmalı.manevi rehberler ilahiyat mezunu ve dikab mezunlarından ilk defa atama atanmalı. gençlik faliyetleri sınıflandırılmalı.genç aile,yurt gençlik,okul gençlik,sportif faliyetler,kültür ve turizm her birimden bir kişi sorumlu olmalı,imamlardan daha yaygın istifade edilmeli.
Emriye Çelik 3 yıl önce
Bu verimli seminer için DİBaşkanlığımıza çok Teşekkür ediyorum.