banner184

Hafızlık eğitiminde Diyanet-Milli Eğitim iş birliği

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı, örgün eğitimle birlikte eş zamanlı olarak hafızlık yapan öğrencilere yönelik iş birliği yapacak.

Eğitim 12.02.2019, 02:30
Hafızlık eğitiminde Diyanet-Milli Eğitim iş birliği
© Diyanet Haber
banner197

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü arasında, örgün eğitimle birlikte hafızlık yapmak isteyen öğrencilere yönelik çalışma ve iş birliği adımları atılıyor.

Bu kapsamda iki kurum arasında imzalanacak iş birliği protokolünü görüşmek üzere Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç ile Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz ve her iki kurumdan yetkililerin katılımlarıyla bir toplantı yapıldı.

Toplantıda, söz konusu protokolün amacı ve genel çerçevesi hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda;  örgün eğitimle birlikte eş zamanlı olarak hafızlık yapmak isteyen öğrencilerin hafızlık eğitimi süreçlerinin etkin, verimli ve sağlıklı bir zeminde yürütülmesi ile öğrencilerin mesleki ve akademik yönden desteklenmesi noktasında iş birliğini amaçlayan protokole yönelik çalışma usûlü ve takvimi belirlenerek çalışmaların bir an önce başlatılması kararı alındı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (2)
Orhan pocan 1 yıl önce
Konyada bu imkan var ve çok güzel tavsiye ederim mustafa büyükkaplan hafız iho
Ömer kaynak 1 yıl önce
Örgün eğitimle çocuğuma hafızlık imkanı bulamıyorum.çok iyi olur