Eğitimin Kurmayları Diyanet’te! Yeni Stratejiler Belirleniyor

Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı on Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü, İhtisas Eğitimini masaya yatırdı

Diyanet Haber
Eğitimin Kurmayları Diyanet’te! Yeni Stratejiler Belirleniyor

Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürleri, Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu ve Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç'in katımıyla yapılan toplantı sonrasında, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş heyeti makamında kabul etti. Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç’in koordinesinde gerçekleşen ziyarette, çalışmanın amacı hakkında Başkan Erbaş’a bilgi verildi.

Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Dinç, çalışmanın; dönem sonu ve yeni döneme dair değerlendirme, yeni stratejiler belirlemeye yönelik olduğunu, İhtisas Merkezlerinin problem ve çözüm yollarını değerlendirdiklerini söyledi.

Erbaş’tan Ders Halkaları Çağrısı

Başkan Erbaş, ihtisas merkezlerinden mezun olan kursiyerlerin ilimden kopmamaları için ders halkalarına yönlendirilmesini ve ders halkalarının oluşturulmasını istedi.

İhtisas Konferansları Geliyor

Erbaş, halen eğitim almakta olan kursiyerlere yönelik sistemli bir şekilde; ilim adamları ve gerekirse yurt dışından hocaların davet edilerek “İhtisas Konferansları” düzenlenmesini istedi.

Kütüphaneleri Zenginleştirin!

Erbaş, ihtisas müdürlerine, ihtisas merkezlerindeki kütüphanelerin zenginleştirilmesi talimatını verdi. Erbaş, özellikle başkanlık eserlerinin tamamının kütüphanelerde muhakkak bulunmasını ve diğer ilmi kaynak eserlerin temin edilmesini istedi.

İlahiyat Hocalarından İstifade Edin!

Erbaş, ilahiyat hocalarından en iyi derecede istifade edilmesini, eğitim ve ders desteği alınmasını istedi.

Kursiyer Kapasitelerini Artıralım

Erbaş, Dini Yüksek İhtisas Merkezlerinin kursiyer kapasitelerini artırmaya yönelik çalışmalar yapılmasını istedi ve Başkanlık olarak destekleyeceklerini söyledi.

dini yüksek ihtisas
 

Diyanet Haber

banner61
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdullah uymaz
Abdullah uymaz - 8 ay Önce

Tebrikler!

Hakan tek
Hakan tek - 8 ay Önce

Vaiz adaylarının mezuniyetten sonra aldıkları eğitimle alacakları görev ile ilişkili olarak alınması gereken eğitimlerin ve eklenmesi şeklinde verimli ve etkili bir eğitim programının oluşturulması gerekmektedir gerekirse mevcut program biraz hafif iletilip içine geniş mutabakatlı istişarenin pilot uygulama yöntemi ile 12 merkezde denilip daha sonra gnl uygulanacak bir programın oluşturulması gerekmektedir

Hakan tek
Hakan tek - 8 ay Önce

Dikkate alınması gereken önemli bir husus okunan derslerle mezuniyetten sonra ki topluma hitap esnasında alınması gereken derslerin birbirine uyumlu ve yeterli olmasının dikkate alınmasıdır

Muzdarip
Muzdarip - 8 ay Önce

En önemlisi akademik takvimi belirlenip tatillerde net bir şekilde ifade edilip daha sonraki ileri geri oynamaları müsaade edilmeyecek şekilde programın netleştirilmesi gerekmektedir

Kursiyer
Kursiyer - 8 ay Önce

İhtisaslar diyanetimizin gözbebeği konumunda olan en nadide merkezleridir Dolayısıyla bu merkezde yapılacak herhangi bir değişiklik geniş kapsamlı istişarede kursiyerlerin de katılıp genel sorunları paylaşabileceği bir ortamda oluşturulmalıdır Aksi takdirde merkezlerin içindeki Hoca ve kursiyerlerden uzak üst düzey yöneticilerin aldığı kararlar çok faydalı ve isabetli olmaya bilmektedir

Uğur gündüz
Uğur gündüz - 8 ay Önce

İhtisas kursları çok yetersiz. Kursiyer kontenjan sınırlıdır. Kurstaki hocaların sadece kurs dahilinde kalması harici olarak eğitim sürdürememesi biraz hizmeti zaafa uğratıyor.. Kursa giremeyen din görevlilerine kurs saatleri dışında ders verilmeli.

Kemal karasu
Kemal karasu - 8 ay Önce

Arapçası iyi olanların eğitimleri çok daha ağır olmalı

Aziz şahin
Aziz şahin - 8 ay Önce

Diyanet personelinden lisans mezunlarından formasyonu olanlara teşvik amaçlı müktesep puanı verilsin

SIRADAKİ HABER

banner60

banner57