banner250

banner203

Diyanet’ten İlahiyat Fakültesine eğitim desteği

Açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın katılımıyla 10 Mayıs 2019’da gerçekleşen, Ankara’nın en büyük camisi Kuzey Ankara Camii eğitime destek olacak.

Eğitim 28.07.2019, 01:27
Diyanet’ten İlahiyat Fakültesine eğitim desteği

Diyanet İşleri Başkanlığı’na tahsisli Kuzey Ankara Camii Külliyesinin bazı taşınmaz bölümleri, Hacı Bayram Üniversitesi İlahiyat Fakültesi yararına işletilmek üzere imzalanan protokolle tahsis edildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı adına Ankara Müftülüğü ile Ankara Hacı Bayram Üniversitesi İlahiyat Fakültesi arasında imazalanan protokolde “Kuzey Ankara Camii Külliyesinin bazı taşınmazları 633 sayılı Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş Kanununun Ek 4. Maddesine göre, din eğitimine katkı sağlamak amacıyla Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesine İlahiyat Fakültesi hizmetlerinde kullanmak üzere ve bu doğrultuda Diyanet İşleri Başkanlığı'nın talimatı ve Komisyon Kararı ile tahsis edilmiş ve Protokol imzalanmıştır” denildi.

Yapılan Protokol ile 2, 3 ve 4 nolu taşınmazlar Hacı Bayram Veli Üniversitesine tahsis edildi.

Protokolü Ankara Müftülüğü adına Müftü Vekili Mehmet Çınar, Hacı Bayram Veli Üniversitesi adına Genel Sekreter Kemal Şamlıoğlu imzaladı.

İmzalanan protokole göre Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Kuzey Ankara Camii Külliyesine taşınacak.

diyanet haber

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?