banner258

banner250

Diyanet, hac deneyimi olmayan din görevlilerini eğitime alıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü, daha önce hac organizasyonunda görev almayan ve 2019 yılında görevli olarak kutsal topraklara gidecek olan personele yönelik eğitim semineri düzenleyecek.

Eğitim 15.03.2019, 17:46
Diyanet, hac deneyimi olmayan din görevlilerini eğitime alıyor
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2019 Yılı Hac Organizasyonu ile kutsal topraklara gidecek hacı adaylarının; hac yolculuğunu güvenli ve huzur içerisinde yapmalarını; ibadetlerini sağlık, güvenlik ve huzur içerisinde yerine getirmelerini, hac yolculuğunun kişinin hayatında bir milada dönüşmesini ve en üst memnuniyetle ülkelerine dönmelerini temin etmek amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Bu kapsamda, Diyanet İşleri Başkanlığı 2019 Yılı Hac Organizasyonu'nda görev alacak personele yönelik eğitim semineri düzenleyecek.

Seminere daha önce hac organizasyonunda görev almayan personel katılacak.

Antalya’da gerçekleştirilecek olan seminer, 25-29 Mart 2019 tarihleri arasında yapılacak.

Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü eğitime alınacak personelin planlamasının yapılması amacıyla 81 il müftülüğüne yazı gönderdi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (4)
Mehmet AKIN 3 yıl önce
Kutsal tupraklara gitmemişim gitmeyi çok istiyum cenabi hak bize nasip etse bu sene gitmeyi çok istıyurum
Mehmet AKIN 3 yıl önce
Hiç hacca gitmemişim bu sana nasıpse gitmek istiyorum
Abdulcelil sadioğlu 3 yıl önce
Madem seminer baskanligimiz gitmeyen tum personellerini hizmet suresi veya yas a gore ya umreye yada hacca gonderse iyi olmazmi.muftuluk personelleri iki uc dort dafa giden var.seminere alip sirayls gonderilseler iyi olmazmi.
Ahmet Uyanık 3 yıl önce
Sayın Hocam her işte olduğu gibi hacda da işin ehli kimse onun gitmesinde fayda var Diyanet zaten sınavı yapıyor kendine güvenen hocalarımız da sınava hazırlansın kim daha iyi ise o gitsin
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?