banner331

banner319

Yaz Kur'an Kursu öğrencilerine 'trafik' eğitimi

Edirne Süloğlu İlçe Müftülüğü ile İlçe Emniyet Amirliği iş birliğinde, Yaz Kur'an Kurslarına devam eden öğrencilere yönelik trafik eğitimi düzenlendi.

Edirne Müftülüğü 30.07.2022, 13:02
Yaz Kur'an Kursu öğrencilerine 'trafik' eğitimi
© DİHA

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde "çocuklar için trafik eğitimi" projesi hazırlandı.

Projesi kapsamında Süloğlu Müftülüğünce açılan Yaz Kur'an Kursları'na devam eden öğrencilere İlçe Emniyet Amirliği görevlileri tarafından uygulamalı trafik eğitimi verildi.

Trafik eğitiminin küçük yaşlarda verilmesinin önemine değinen İlçe Müftüsü İsa Demirkaynak, "Trafikte evlatlarımızı nasıl koruyorsak araç içinde arka koltukta emniyet kemerlerinin takılı olmasına özen gösteriyorsak aynı şekilde yaya haklarına da dikkat etmeliyiz. Emniyet Amirliğimizin verdiği bu eğitimler çok faydalı, öğrencilerimiz üzerinde de olumlu etkilerini görmemiz mümkün." dedi.

İlçe Emniyet Amirliği personeli tarafından öğrencilere polislik mesleği, acil çağrı numaraları, taşıtları tanıma, topluma hizmet eden araçlar, trafik ışıkları, trafik levhaları, kaldırımda güvenli yürüyüş, karşıdan karşıya güvenli geçiş gibi konularda eğitim verdi.

Eğitim sonunda katılan öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)