banner203

banner250

Topalcık: Engelli kardeşlerimiz daima baş tacımızdır

Düzce Müftü Yardımcısı Derya Topalcık, Azmilli Mahallesi Yeni Camii Kız Kur’an Kursunda eğitim gören engelli öğrencileri ziyaretinde, “Engelli kardeşlerimiz daima baş tacımızdır.” dedi.

Düzce Müftülüğü 13.12.2019, 23:13
Topalcık: Engelli kardeşlerimiz daima baş tacımızdır
© Diyanet Haber

Müftü Yardımcısı Derya Topalcık, Müftülüğe bağlı Azmilli Mahallesi Yeni Camii Kız Kur’an Kursunda eğitim gören engelli öğrencilerle bir araya geldi.

Kurs öğreticisi Meleknur Topal tarafından işitme engelliler için verilen işaret dili Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler dersinin ardından Müftü Yardımcısı Topalcık, öğrencilerle sohbet etti.

Topalcık, insanın en üstün varlık olduğunu hatırlatarak, “Allah insanı yaratırken eşrefi mahlûkat olarak yaratmıştır. Bu sebeple fiziki olarak insanda bulunan engel her ne olursa olsun, insan olmasına engel teşkil etmeyecektir. İnsanın bu dünyada sahip olduğu engelinin uzuvlarındaki engel olmadığını, asıl engelin kalplerin görmemesi ve duymaması olduğunu, Cenabı Allah Kur´an-ı Kerim´de ifade buyurmuştur. Eğer insanları anlayacak ve görecek derecede kalpte bir eksiklik hissediliyorsa, işte asıl engel o zaman başlar.” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?