banner258

banner250

Müftülükten İyilik Konutları'na büyük destek

Düzce İl Müftülüğü, Türkiye Diyanet Vakfının Suriye'de savaş mağduru aileler için inşa ettiği İyilik Konutları'na 55 adet briket ev bağışında bulundu.

Düzce Müftülüğü 15.03.2021, 11:54
Müftülükten İyilik Konutları'na büyük destek
© Diyanet Haber

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından İdlib’de savaş mağduru aileler için inşa edilen İyilik Konutları’na destek artarak devam ediyor.

İl ve ilçe müftülükleri de düzenledikleri kampanyalarla İylik Konutları'na destek oluyor.

Bu kapsamda Düzce İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Düzce Şubesi iş birliğinde İyilik Konutları'na destek olmak amacıyla yardım kampanyası başlatıldı.

Kampanya kapsamında Müftülük personeli, din görevlileri ve hayırseverlerin destekleriyle 55 konut bedeli bağış toplandı.

İdlib’de 55 konutluk "Düzce Mahallesi" kurulması için çalışma başlattıklarını belirten İl Müftüsü Rüstem Can, "Kısa bir sürede personelimiz ve hayırsever vatandaşlarımızın desteğiyle 55 konut bedeli bağış toplandı. Zor zamanlarda ihtiyaç sahibi kardeşlerimizi sıcak bir yuva ile buluşturma mutluluğunu yaşattıkları için hayırsever halkımıza, Müftülük personelimize ve din görevlilerimize teşekkür ediyorum. Hayırseverler ve din görevlilerinin desteğiyle inşa edilecek İyilik Konutlar'ıyla İdlib’de Allah'ın izniyle 'Düzce Mahallesi' oluşturacağız." dedi.


 

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?