banner203

banner250

Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş

Düzce İl Müftülüğü, “Türkiye Diyanet Vakfı 2019 Yılı Vekâletle Kurban Kesim Organizasyonu” kapsamında çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Düzce Müftülüğü 05.08.2019, 10:25
Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş
© Diyanet Haber

Ülke genelinde olduğu gibi Düzce’de de “Türkiye Diyanet Vakfı 2019 Yılı Vekâletle Kurban Kesim Programı” çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Düzce İl Müftüsü Hüseyin Can’ın yaptığı kurban bağışı ile başlayan destek, il ve ilçe kurum amirleri ve vatandaşların desteği ile büyümeye devam ediyor.

Bir destek de Güzeldal ailesinden

Düzce Ömer Seyfettin Akdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Zekeriya Güzeldal ve eşi Yasemin Güzeldal, Türkiye Diyanet Vakfına kurban bağışında bulunarak “Vekâletle Kurban Kesim Programı”na destek oldular.

Bağışlarını TDV adına İl Müftüsü Hüseyin Can ve TDV Düzce Temsilcisi Hasan Yazıcı kabul etti.

Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş

“Vekâletle Kurban Kesim Programı”na desteklerinden ötürü Güzeldal ailesine teşekkür eden Müftü Hüseyin Can, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 1993 yılından beri vekâletle kurban kesimi programı gerçekleştirildiğini hatırlatarak şöyle devam etti:

“Türkiye Diyanet Vakfı, bilgi ve birikimiyle ülkemizin yardımseverlik misyonunu kıtalara taşıyan, mazlum coğrafyalarda ihtiyaç sahiplerinin yanında olan bir vakıftır. Bin şubesi ve 145 ülkede yürüttüğü faaliyetleriyle; inanç, köken ve bölge ayrımı yapmadan yoksula, muhtaca el uzatan Türkiye Diyanet Vakfı, İslam’ın doğru anlaşılmasına da katkı sağlamaktadır. Vakfımızın bağış olarak aldığı bu kurbanlar, İslami usullere göre kesilerek, ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra mülteci kamplarından savaş ve afet bölgelerine, kıtlık ve kuraklıkla mücadele eden ülkelerden, bir Müslümanın selamına muhtaç bölgelere kadar dünyanın dört bir yanında ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.”

Vekâlet yoluyla kurban kampanyasına katılmak isteyenlerin TDV Düzce Şubesine gelerek kurban bağışında bulunabileceklerini söyleyen Can, “Bu yıl vekâlet yoluyla kurban bedeli yurt içinde 890 TL, yurt dışında ise 725 TL olarak belirlendi. Vatandaşlarımız; www.tdv org ve bagis.tdv.org adreslerinden online bağış yapabilecekleri gibi, TDV. Mobil Bağış Uygulaması üzerinden, il ve ilçe müftülüklerimiz ile cami görevlilerimize gelerek, tüm PTT şubeleri ve anlaşmalı bankalar aracılığıyla da vekâlet yoluyla kurban programına katılıp, kurbanlarını vekâlet yoluyla kestirebilirler.” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?