banner250

banner203

ÖSYM: Nüfus müdürlükleri sınav günleri açık olacak

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), sınav günü açık tutulacak nüfus müdürlüklerine ilişkin açıklama yayınladı.

Diyanet Duyurular 21.02.2019, 10:58
ÖSYM: Nüfus müdürlükleri sınav günleri açık olacak
© Diyanet Haber

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM),  sınav günü açık tutulacak nüfus müdürlüklerine ilişkin açıklama yayınladı.

ÖSYM'den yapılan açıklama şu şekilde:

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından uygulanan sınavlarda, sınava girişte geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilen nüfus cüzdanı veya T.C. kimlik kartını sınav öncesi kaybeden adayların sınava girebilmelerini sağlamak amacıyla, 2019 yılından itibaren ÖSYM basılı ortamda uygulanan tüm sınavlarda İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde sınav yapılacak merkezlerdeki Nüfus Müdürlükleri sınav günü açık tutulacaktır.

Önceki yıllarda sadece YKS ve KPSS’de yapılan bu uygulama, sınava girecek adaylar için sınava girişte kimlik belgesi nedeniyle mağduriyet oluşmasını önleyici bir tedbir olarak ÖSYM Başkanlığınca basılı ortamdaki tüm sınavları kapsayacak şekilde genişletilmiştir.

Bu kapsamda sınavın yapılacağı sınav merkezlerine göre sınav günü açık olacak nüfus müdürlüklerinin adres bilgisi, sınavdan önce ÖSYM'nin internet sayfasından adaylara ve kamuoyuna duyurulacaktır. Sınavın yapılacağı merkezlerde sınav günü açık tutulacak Müdürlüklere başvuran adaylara, görevli personel tarafından, “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir.

Bu doğrultuda, Başkanlığımızca uygulanacak sınavlara katılacak adaylardan T.C. Kimlik Kartı veya nüfus cüzdanını kaybedenler ile nüfus cüzdanında fotoğraf, T.C. Kimlik Numarası, soğuk damga veya güncel fotoğraf bulunmadığı için sınava kabul edilemeyecek durumda olanlar, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karedkodlu “Geçici Kimlik Belgesi” ile sınavlara girebileceklerdir.

Sınava girecek adaylara önemle duyurulur.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (1)
Daha Bakan 2 yıl önce
Dhbt sınavından 70 in altında alıp mulakatakata katılmayan iyi okuyanlar çok üzgün,üzgünüm
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?