İlçe Müftülüğü Atamaları İçin Yedek Tercihler Başlıyor

İlçe Müftülüğü Atamaları İçin Yedek Tercihler Başlıyor
banner80

İlçe Müftülüğü atamaları için yedek tercihler sisteminin bugün saat 13:30'da açılması bekleniyor. Tercihler DİBBYS üzerinden alınacak.

DİBBYS sistemine giriş için TIKAYINIZ

İlçe Müftülüğü Atamaları İçin Yedek Tercihler Başlıyor

İlçe Müftülüğü için 21.04.2018 tarihinde yapılan yazılı, 07.05.2018-11.05.2018 tarihlerinde yapılan sözlü sınav sonucu başarılı olup yedekten kazananların atama işlemleri aşağıda belirtilen esaslara göre yapılacaktır:

1-  Adaylar, Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 25 inci maddesinin 1 inci fıkrasının (a) bendi hükümlerine göre 4 üncü sınıf ilçelere atanacaklardır.

2- Adayların 24.07.2018 tarihinden itibaren 29.07.2018 tarihi saat 23.55'e kadar yapacakları tercihlere göre atama işlemleri gerçekleştirilecektir.

3- Adayların tercihlerine göre yerleştirilmesi işlemi, yazılı ve sözlü sınav sonuçlarının aritmetik ortalamalarına göre yapılacaktır. Bunda eşitlik olması halinde sırasıyla,

Yazılı sınav puanı yüksek olana,
Hizmet süresi fazla olana,
Doğum tarihi önce olana,

öncelik verilecektir.
4- Adaylar 13 tercihte bulunabileceklerdir. Tercihlerinden birine yerleşemeyenler ile belirtilen süre içerisinde tercihte bulunmayanların atamaları re'sen yapılacaktır.

5- Adaylardan halen yurtdışı teşkilatında geçici görevde olanların kanuni süresi içinde görevlerine başlamaları gerekmektedir. İlçe Müftülüğü hakkından feragat ederek yurdışındaki görevlerine devam etmek isteyenlerin, feragat dilekçelerini 03.08.2018 tarihine kadar Başkanlığımız Atama I Daire Başkanlığına göndermeleri gerekmektedir.

6- Adayların atamaya esas olan ve 2018 Yılı İlçe Müftülüğü Sınavı Başvuru Duyurusunun III. maddesinde belirtilen belgelerini, önce e-mail sonra posta yoluyla veya elden 03.08.2018 tarihi saat 18.00'e kadar Başkanlığımız Atama I Daire Başkanlığına ulaştırmaları gerekmektedir. İlgili evrakı süresi içerisinde teslim etmeyen adayların başvuruları geçersiz kabul edilecek, postadaki gecikmeler dikkate alınmayacak ve bu adayların atama işlemleri gerçekleştirilmeyecektir.

7-İlçe Müftülüğü yer tespiti ve tercih ile ilgili bilgiler hakkında www.diyanet.gov.tr web adresinden yapılan duyuru dışında ilave bir tebligat yapılmayacak, adaylara ayrıca bir bilgi veya belge gönderilmeyecektir.

8-  Yapılacak yer tespiti ve tercih işlemleri için (0 312 295 77 91-295 84 43) nolu telefonlardan bilgi alınabilecektir.

9-  E-MAİL ADRESİ: atama1@diyanet.gov.tr

Tercihler https://dibbys.diyanet.gov.tr web adresinden yapılacaktır.

            İlgililere duyurulur.

Diyanet Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
SINAV
SINAV - 13 ay Önce

eğitim görevliliği sınav sonuçları ne oldu

uğur kılıç
uğur kılıç - 13 ay Önce

eğitim görevliliği sınavına giren arkadaşlar çok mağdur durumda ev taşıyamıyorlar sonuçların mehil müddeti sona ermeden açıklanması bu mağduriyeti büyük ölçüde giderecektir.

Hafiz
Hafiz - 13 ay Önce

Allah askina9500sozlesme alimi yaptiniz onada ek kontenjan acilsin

Aday vaiz
Aday vaiz - 13 ay Önce

Sayın site yetkililerimiz eğitim görevlileri sonuçlarının akıbetini de merak ve heyecanla bekliyoruz. Çok mağduruz gerçekten.

Misafir
Misafir - 13 ay Önce

Eğitim görevliliği sınav sonuçlarını da bi açıklasalar artık

Misafir
Misafir - 13 ay Önce

Eğitim görevlisi sınavına girenler şu an madur durumda.
Sonuçlar ne zaman açıklanacak.

SIRADAKİ HABER