banner156

banner141

Diyanet İşleri Başkanlığı "Fetvalar" kitabı yayınladı

Diyanet İşleri Başkanlığınca vatandaşların doğru dini bilgiye kolayca ulaşabilmeleri amacıyla hazırlanan "Fetvalar" kitabı çıktı

Duyurular 29.01.2019, 19:40
Diyanet İşleri Başkanlığı "Fetvalar" kitabı yayınladı
© Diyanet Haber
banner157

Diyanet İşleri Başkanlığınca vatandaşların doğru dini bilgiye kolayca ulaşabilmeleri amacıyla hazırlanan "Fetvalar" kitabı yayındı.

Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Din İşleri Yüksek Kurulunca, Kurulun eskiden beri ilmihal ile fıkhi konulara ilişkin verdiği fetvalar kitap haline getirildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı teşkilatı ile halkın doğru dini bilgiye kolayca ulaşabilmesi amacıyla hazırlanan kitap, Kurul tarafından verilen fetvaların hüküm, üslup ve delilleri bakımından ele alınarak, gerekli güncellemelerle yeniden yazılmasıyla ortaya çıktı.

Kitapta, ilmihal konularının yanı sıra halkın ihtiyaç duyabileceği itikad, taharet, namaz, zekat ve sadaka-i fıtır, helaller ve haramlar ile sosyal hayat gibi konular yer aldı.

Kitapta herkesi ilgilendiren genel hükümleri içeren fetvalar ile hastalık, özür gibi özel durumlarla ilgili hükümler de yer alıyor. 

Vatandaşların eserden daha kolay yararlanabilmesi için yer yer fetvalar arası atıflar yapılarak, bazı kavram ile kelimelerin yer aldığı bir indeks hazırlandı.

Din İşleri Yüksek Kurulu üyeleri ile uzman ve uzman yardımcılarının uzun ve titiz çalışmaları sonunda hazırlanan eserde, bin 31 fetvaya yer veriliyor.

Yorumlar (37)
Hasan 3 ay önce
Fıyt ne kadar
Mehmet Salih akiz 8 ay önce
Diş dolgusu Hanefi mezhebi ne göre gusle engelmidir
Ömer Faruk Turan 10 ay önce
Pdf dışında basılmış halde satışı yok mu?
ahmet arslan 12 ay önce
Trabzona da henüz gelmedi.22.03.2019 tarihi itibari ile 2-3 ay sonra dediler.
Halil 12 ay önce
20.03.18 tarihinde İstanbulda araştırdım. Henüz bu kitaptan gelmemiş Tdv'na. Kitap çıktı deniyor ama piyasada yok pek anlayamadım
Ramazan kuru 12 ay önce
Fetvalar kitabı kahramanmaraş Diyanet kitap evine gelmedi
Coşkun güldü 1 yıl önce
Bize sms geldi 15 tl ye indirimli olarak almak isteyen bilgi versin diye. Kitap pdf olarak da indirilebiliyor.
Yasemin 1 yıl önce
Kitabı alan var mi bende istiyorum ama bulamadim
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?