banner250

banner246

Diyanet İşleri Başkanlığı "Fetvalar" kitabı yayınladı

Diyanet İşleri Başkanlığınca vatandaşların doğru dini bilgiye kolayca ulaşabilmeleri amacıyla hazırlanan "Fetvalar" kitabı çıktı

Diyanet Duyurular 29.01.2019, 19:40
Diyanet İşleri Başkanlığı "Fetvalar" kitabı yayınladı
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığınca vatandaşların doğru dini bilgiye kolayca ulaşabilmeleri amacıyla hazırlanan "Fetvalar" kitabı yayındı.

Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Din İşleri Yüksek Kurulunca, Kurulun eskiden beri ilmihal ile fıkhi konulara ilişkin verdiği fetvalar kitap haline getirildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı teşkilatı ile halkın doğru dini bilgiye kolayca ulaşabilmesi amacıyla hazırlanan kitap, Kurul tarafından verilen fetvaların hüküm, üslup ve delilleri bakımından ele alınarak, gerekli güncellemelerle yeniden yazılmasıyla ortaya çıktı.

Kitapta, ilmihal konularının yanı sıra halkın ihtiyaç duyabileceği itikad, taharet, namaz, zekat ve sadaka-i fıtır, helaller ve haramlar ile sosyal hayat gibi konular yer aldı.

Kitapta herkesi ilgilendiren genel hükümleri içeren fetvalar ile hastalık, özür gibi özel durumlarla ilgili hükümler de yer alıyor. 

Vatandaşların eserden daha kolay yararlanabilmesi için yer yer fetvalar arası atıflar yapılarak, bazı kavram ile kelimelerin yer aldığı bir indeks hazırlandı.

Din İşleri Yüksek Kurulu üyeleri ile uzman ve uzman yardımcılarının uzun ve titiz çalışmaları sonunda hazırlanan eserde, bin 31 fetvaya yer veriliyor.

Yorumlar (38)
ALİ AKMAN 1 yıl önce
YOLDA GİDERKEN AYAĞI YOLDA TAŞA TAKILARAK ÖLEN KİŞİ TAŞI KALDIRMASI GEREKİRKEN KALDIRMAYIP ÖLÜRSE İMANI DURUMU NEDİR
Hasan 2 yıl önce
Fıyt ne kadar
Mehmet Salih akiz 2 yıl önce
Diş dolgusu Hanefi mezhebi ne göre gusle engelmidir
Ömer Faruk Turan 2 yıl önce
Pdf dışında basılmış halde satışı yok mu?
ahmet arslan 2 yıl önce
Trabzona da henüz gelmedi.22.03.2019 tarihi itibari ile 2-3 ay sonra dediler.
Halil 2 yıl önce
20.03.18 tarihinde İstanbulda araştırdım. Henüz bu kitaptan gelmemiş Tdv'na. Kitap çıktı deniyor ama piyasada yok pek anlayamadım
Ramazan kuru 2 yıl önce
Fetvalar kitabı kahramanmaraş Diyanet kitap evine gelmedi
Coşkun güldü 2 yıl önce
Bize sms geldi 15 tl ye indirimli olarak almak isteyen bilgi versin diye. Kitap pdf olarak da indirilebiliyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın