Diyanet İşleri Başkanlığı "Fetvalar" kitabı yayınladı

Diyanet İşleri Başkanlığınca vatandaşların doğru dini bilgiye kolayca ulaşabilmeleri amacıyla hazırlanan "Fetvalar" kitabı çıktı

Diyanet Haber
Diyanet İşleri Başkanlığı "Fetvalar" kitabı yayınladı

Diyanet İşleri Başkanlığınca vatandaşların doğru dini bilgiye kolayca ulaşabilmeleri amacıyla hazırlanan "Fetvalar" kitabı yayındı.

Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Din İşleri Yüksek Kurulunca, Kurulun eskiden beri ilmihal ile fıkhi konulara ilişkin verdiği fetvalar kitap haline getirildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı teşkilatı ile halkın doğru dini bilgiye kolayca ulaşabilmesi amacıyla hazırlanan kitap, Kurul tarafından verilen fetvaların hüküm, üslup ve delilleri bakımından ele alınarak, gerekli güncellemelerle yeniden yazılmasıyla ortaya çıktı.

Kitapta, ilmihal konularının yanı sıra halkın ihtiyaç duyabileceği itikad, taharet, namaz, zekat ve sadaka-i fıtır, helaller ve haramlar ile sosyal hayat gibi konular yer aldı.

Kitapta herkesi ilgilendiren genel hükümleri içeren fetvalar ile hastalık, özür gibi özel durumlarla ilgili hükümler de yer alıyor. 

Vatandaşların eserden daha kolay yararlanabilmesi için yer yer fetvalar arası atıflar yapılarak, bazı kavram ile kelimelerin yer aldığı bir indeks hazırlandı.

Din İşleri Yüksek Kurulu üyeleri ile uzman ve uzman yardımcılarının uzun ve titiz çalışmaları sonunda hazırlanan eserde, bin 31 fetvaya yer veriliyor.

banner61
YORUM EKLE
YORUMLAR
Halil
Halil - 2 gün Önce

20.03.18 tarihinde İstanbulda araştırdım. Henüz bu kitaptan gelmemiş Tdv'na. Kitap çıktı deniyor ama piyasada yok pek anlayamadım

Ramazan kuru
Ramazan kuru - 3 gün Önce

Fetvalar kitabı kahramanmaraş Diyanet kitap evine gelmedi

Coşkun güldü
Coşkun güldü - 1 ay Önce

Bize sms geldi 15 tl ye indirimli olarak almak isteyen bilgi versin diye. Kitap pdf olarak da indirilebiliyor.

Yasemin
Yasemin - 2 ay Önce

Kitabı alan var mi bende istiyorum ama bulamadim

imam
imam - 2 ay Önce

diyanet bu tür kitapları camilerine ücretsiz vermesi gerekir.

Mustafa Pancar
Mustafa Pancar - 2 ay Önce

Allah cümlenizden razı olsun iyi bir çalışma emek .telefona indirebilirmiyiz yoksa kitapmı.

Enes Bostancı
Enes Bostancı - 2 ay Önce

İyi güzel hoş da bu kitaba nasıl ulaşırız ? İnternetten yayınevine bakıyorum kitap orada yok başka sitelere bakıyorum yok. Nerde bu kitap ?

Abdülkadir Baybara
Abdülkadir Baybara - 2 ay Önce

Büyük bir ihtiyaç vardı emeğ geçen hocalarıöızdan Allah razı olsun


SIRADAKİ HABER

banner60

banner57