banner250

banner246

4-B Sözleşmeli Personel Sınav Sonuçları ve Tercih Duyurusu

SON DAKİKA - 2019 Yılı 4-B Sözleşmeli Kur'an Kursu Öğreticisi, İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyım (SÖZPER-2019-I) Sözlü Sınav Sonuçları ve Tercih Duyurusu

Diyanet Duyurular 01.04.2019, 16:46
4-B Sözleşmeli Personel Sınav Sonuçları ve Tercih Duyurusu

2019 Yılı 4-B Sözleşmeli Kur'an Kursu Öğreticisi, İmam-Hatip ve MüezzinKayyım (SÖZPER-2019-I) Sözlü Sınav Sonuçları ve Tercih Duyurusu

2019 Yılı 4-B Sözleşmeli İmam-Hatip, Kur'an Kursu Öğreticisi ve Müezzin-Kayyım (SÖZPER-2019-I) Sözlü Sınavı’na katılan adaylar, sınav sonuçlarını https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/KurumDisi/ adresi üzerinden öğrenebileceklerdir.

Sözlü sınav sonucuna göre ilan edilen kontenjan sayısına girerek tercih yapmaya hak kazanan adaylar, tercih işlemlerini 01.04.2019 tarihinden itibaren 07.04.2019 tarihi saat 23:55’e kadar https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/KurumDisi/ adresi üzerinden gerçekleştireceklerdir.

  1. Adaylar yerleştirme sonuçlarını https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/KurumDisi/ adresi üzerinden 08.04.2019 tarihinde öğrenebileceklerdir.
  2. Tercihlere yerleştirme işlemlerinde sözlü sınav başarı puanı esas alınacaktır. Sözlü puanların eşit olması durumunda KPSS puanı yüksek olana, onun da eşit olması halinde KPSS’ye katıldığı öğrenim belgesinin mezuniyet tarihi önce olana, bu sürenin de eşitliğinde doğum tarihi önce olana öncelik verilecektir.
  3. Tercihlerine yerleşemeyen adayların, tercih ekranında yer alan “re’sen yerleştirmeyi kabul ediyorum” bölümünü işaretlemeleri halinde, ait oldukları kontenjan grubunda boş kalan pozisyonlara re’sen yerleştirmeleri yapılacaktır.
  4. Yukarıda belirtilen tarihler arasında ve usulüne uygun olarak tercih yapmayan adayların yerleştirme işlemleri yapılmayacaktır. İlgililere duyurulur.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

diyanet haber

SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIZ>>>

TERCİH YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ>>>

2019 Yılı 4-B Sözleşmeli Kur'an Kursu Öğreticisi, İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyım (SÖZPER-2019-I) Sözlü Sınav Sonuçları ve Tercih Duyurusu

Duyuruya ulaşmak için TIKLAYINIZ...
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (55)
Emir hakan ÖZDEMIR 2 yıl önce
Fevzi Çakmak ilk okulundaki 4/b sınav sonucunu bulamıyorum
BİLGİN. 2 yıl önce
Tercih edilen iller arasında istanbul varmıydı arkadaşlar bilen varmı
ilyas 2 yıl önce
sonuçlar bu gün açıklandı ama muhtemelen yarın sisteme düşer çünkü henüz tercih sonucu seçeneği gelmemiş
Mustafa arıcı 2 yıl önce
Hocalarım tercih yerimiz ne zaman açıklanacak bi bilgisi olan varmı ?
Mustafa Bayram 2 yıl önce
Diyanetin Resmi Sitesinde. 08.04.2019 Tarihinde Açıklanacağı Yazıyor. Bugün Mutlaka Açıklanacaktır.
Tolga bayyurt 2 yıl önce
Selamun aleykum Hocalarim bu haberin sonunda duyuruya ulasmak icin tiklayin linkine tiklayinca orada tercih sonucunun 09.04.2019 tarihinde aciklanacagi yaziyor.
ENES 2 yıl önce
ARKDAŞLAR TERCİH SONUÇLARI BÜGÜNMÜ AÇIKLANACAK BİLİGİSİ OLAN VARMI.
DİYANETİN SİTESİNDE 08,04,2019 TARİHİNDE AÇIKLANACAK YAZIYOR
Rabia 2 yıl önce
Adobe uygulamasını yukleyin
yürekli casmin 2 yıl önce
neden ne zaman açıklanacakmış
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın