banner156

banner119

2019 Yurtdışı Sözleşmeli Din Görevlisi Sınavı'nda son durum

Diyanet İşleri Başkanlığınca yurt dışında sözleşmeli pozisyonda istihdam edilecek personelin belirlenmesi amacıyla yürütülen çalışmalarda sona gelindi.

Duyurular 30.05.2019, 12:13
2019 Yurtdışı Sözleşmeli Din Görevlisi Sınavı'nda son durum
© Diyanet Haber
banner161

Diyanet İşleri Başkanlığınca “yurt dışında yaşayan vatandaş, soydaş ve dindaşlarımızın kültürel bağlarının korunması, güçlendirilmesi, dinî konularda aydınlatılması ile din hizmetleri ve din eğitimi faaliyetlerinin yürütülmesi” amacıyla yapılan 2019 Yurtdışı Sözleşmeli Din Görevlisi Sınavı’nda sona gelindi.

18-19-22 Nisan 2019 tarihlerinde Ankara Rıfat Börekçi Eğitim Merkezinde gerçekleştirilen Bakanlıklararası Ortak Kültür Komisyonu Mülakatı sonuçları, değerlendirmelerin tamamlanmasının ardından Diyanet İşleri Başkanlığı internet sitesinde ilan edilecek.

Sınav sonuçları Başkanlık sayfasında ilan edildiğinde sonuçlara haber sitemiz üzerinden de ulaşılabilecek.

Yorumlar (5)
Resul kizmaz 9 ay önce
Kendine guvenen bilgili ve yetenekli din gorevlerine ihtiyac
olmali yurtdisi gorevlendirmelerde bunu göz onune alınmali sadece aldigibpuanlar yeterli degil
Ensar 10 ay önce
Kusura bakmayın böyle bir habercilik anlayışı bizim camiamıza ait olan bir siteye yakışmaz. Gün içinde açıklanacağı kesinleşince "Çalışmalarda sona gelindi." diye bir haber girilmez. Daha önce niye bilgi vermediniz. Yarın da gün içinde "Şube Müdürlüğü Sonuçlarında sona yaklaşıldı" diye haber girip gün sonunda buyurun açıklandı dersiniz. Sınav duyurusunun sene-i devriyesi geldi. 6 aydır hiç bir bilgi girilmedi. Her aradığımızda farklı bilgiler verildi. Linkler sisteme yansıdı sonra kaldırıldı. Daha önceden hepsi tek seferde açıklanması gerekiyor diye bilgi verilirken şimdi sonuçlar parça parça açıklanmaya başladı. Kendinizi azcık bizim yerimize koyun. Siz sitenizde biz mihrapta, kürsü de, minberde hak hukuktan bahsederiz. Hangi hak ve hukuk söyler misiniz? Lütfen daha duyarlı ve tutarlı bir habercilik anlayışından bahsediyoruz. Sırf tıklama oranı artırılsın diye bir habercilik anlayışı yapılmasın."Bu bir eleştiridir ve sadece karşılığını bulur ümidi ile yazılmıştır. Hayırlı Ramazanlar."
Fatih 10 ay önce
2019 hac tercumanlık ne zaman açıklanacak?
Bayram can 10 ay önce
Hocam vaizlerin nakil yaptıklari tercihler hakkında bilgilendirebilir misiniz.
Şükrü 10 ay önce
Şube müdürlüğü sınav sonuçları
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?