2019 Yılı Muhtemel Sınav Takvimi

Diyanet İşleri Başkanlığı 2019 yılına ait muhtemel sınav takvimini yayınladı

2019 Yılı Muhtemel Sınav Takvimi
banner77

Başkanlıktan yapılan açıklamada;

Başkanlığımızca 2019 yılı içerisinde yapılması planlanan  "2019 Yılı Muhtemel Sınav Takvimi" yayınlanmıştır.​

Açılacak sınavlarla ilgili hususlar (sınav başvuru tarihleri, başvuru şekli, adaylarda aranacak şartlar ve sınavlara ilişkin diğer bilgiler) Başkanlığımız internet sitesinde yayımlanacak duyurularda ilan edilecektir.​ denildi.

DİYANET 2019 TAKVİM İÇİN TIKLAYINIZ

NOT:

1. Başkanlığımızca yapılması planlanan sınav ve tarihleri muhtemeldir. İhtiyaç görülmesi halinde Başkanlığımız sınav ve tarihlerinde değişiklik yapabilir.

2. Sınav takviminde yer alan bazı sınavlar Başkanlığımızca başka bir kuruma yaptırılacağından, muhtemel sınav tarihi, ilgili kurumlarla yapılacak olan nihai protokol sonucunda belirlenecektir.Bu sınavlar için tarih değişikliği yapılabilir.

3. İhtiyaç olması halinde Başkanlığımızca sınav takviminde yer almayan sınav/sınavlar açılabilir.

4. Sınav başvuru tarihleri, başvuru şekli, adaylarda aranılacak şartlar ve sınavlara ilişkin diğer hususlar her sınav öncesi Başkanlığımız internet sitesinde yayımlanacak ilgili duyuruda ilan edilecektir.

*Başkanlığımıza personel alımı izni verilmesi halinde buna bağlı olarak sınav tarihi belirlenecektir.

** Sınav Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından yapılacak olup sınava ilişkin duyurular Başkanlığımız ve ÖSYM'nin internet sitelerinde ilan edilecektir.

Diyanet Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim
İbrahim - 6 ay Önce

Dhpt den 69aldım beni mülakat a çağırırlarmı acaba

Aslan
Aslan - 6 ay Önce

taşra personeli nin sesi diyanet haber yetkilileri kurum içi Naklen Kuran Kursu Öğreticiliği sınavının bu sene yapılıp yapılmayacağı ile ilgili haber verirmisiniz geçen yıl yapılmadı bu yıl yine sınav takviminde yok hafız İmamlar in sesi olun başkanlığımıza iletin sesimizin duyulması için yardımcı olun

Kurum içi
Kurum içi - 7 ay Önce

İk yıldır kurum içi naklen erkek Kur'an kursu öğreticisi alımı yok yapılmıyor diyanet işleri başkanlığında hafız imam lar olarak bu görevde yükselme sınavı nin yapılmasını istiyor uz hafız lar bu yolun yolcusu hafız insan hafız yetiştirir . spor cu adamın spor cu yetiştirdiği gibi sayın yetkili lerimiz değerli hocalarımız ne olur diyanet haber sitesi aracılığıyla duyun sesimizi tşk diyanet haber sitesi . HAFIZ Köy imamı ...

Osman Hoca
Osman Hoca - 7 ay Önce

Bu yıl Teknikerlik Sınavı yok sanırım.Listede göremedim

İmam
İmam - 7 ay Önce

Görevde yükselme sınavı neden gözükmüyor.Bütün kurumlarda her yıl yapiliyor. Bizde neden yapilmiyor. Kurum yetkililerimizden bu konu ile ilgilenmelerini bekliyoruz....

İmam
İmam - 7 ay Önce

Görevde yükselme sınavi ne zaman ? acaba! Neden ? Sınav takviminde görevde yükselme görünmüyor. Ögrenmemiz mümkün mı? acaba ihtiyaç da yani...mesala::: Şube müdürlügü .....gibi.

Aday
Aday - 7 ay Önce

Görevde yükselme sınavı istiyoruz

Müezzin
Müezzin - 7 ay Önce

Ünvan değişikliği sınavı neden yok misal müezzin likten imamlığa geçiş sınavı..


SIRADAKİ HABER