banner199

banner103

2019 Yılı Muhtemel Sınav Takvimi

Diyanet İşleri Başkanlığı 2019 yılına ait muhtemel sınav takvimini yayınladı

Diyanet Duyurular 04.01.2019, 16:08
2019 Yılı Muhtemel Sınav Takvimi
banner200

Başkanlıktan yapılan açıklamada;

Başkanlığımızca 2019 yılı içerisinde yapılması planlanan  "2019 Yılı Muhtemel Sınav Takvimi" yayınlanmıştır.​

Açılacak sınavlarla ilgili hususlar (sınav başvuru tarihleri, başvuru şekli, adaylarda aranacak şartlar ve sınavlara ilişkin diğer bilgiler) Başkanlığımız internet sitesinde yayımlanacak duyurularda ilan edilecektir.​ denildi.

DİYANET 2019 TAKVİM İÇİN TIKLAYINIZ

NOT:

1. Başkanlığımızca yapılması planlanan sınav ve tarihleri muhtemeldir. İhtiyaç görülmesi halinde Başkanlığımız sınav ve tarihlerinde değişiklik yapabilir.

2. Sınav takviminde yer alan bazı sınavlar Başkanlığımızca başka bir kuruma yaptırılacağından, muhtemel sınav tarihi, ilgili kurumlarla yapılacak olan nihai protokol sonucunda belirlenecektir.Bu sınavlar için tarih değişikliği yapılabilir.

3. İhtiyaç olması halinde Başkanlığımızca sınav takviminde yer almayan sınav/sınavlar açılabilir.

4. Sınav başvuru tarihleri, başvuru şekli, adaylarda aranılacak şartlar ve sınavlara ilişkin diğer hususlar her sınav öncesi Başkanlığımız internet sitesinde yayımlanacak ilgili duyuruda ilan edilecektir.

*Başkanlığımıza personel alımı izni verilmesi halinde buna bağlı olarak sınav tarihi belirlenecektir.

** Sınav Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından yapılacak olup sınava ilişkin duyurular Başkanlığımız ve ÖSYM'nin internet sitelerinde ilan edilecektir.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (21)
İbrahim 1 yıl önce
Dhpt den 69aldım beni mülakat a çağırırlarmı acaba
Aslan 1 yıl önce
taşra personeli nin sesi diyanet haber yetkilileri kurum içi Naklen Kuran Kursu Öğreticiliği sınavının bu sene yapılıp yapılmayacağı ile ilgili haber verirmisiniz geçen yıl yapılmadı bu yıl yine sınav takviminde yok hafız İmamlar in sesi olun başkanlığımıza iletin sesimizin duyulması için yardımcı olun
Kurum içi 2 yıl önce
İk yıldır kurum içi naklen erkek Kur'an kursu öğreticisi alımı yok yapılmıyor diyanet işleri başkanlığında hafız imam lar olarak bu görevde yükselme sınavı nin yapılmasını istiyor uz hafız lar bu yolun yolcusu hafız insan hafız yetiştirir . spor cu adamın spor cu yetiştirdiği gibi sayın yetkili lerimiz değerli hocalarımız ne olur diyanet haber sitesi aracılığıyla duyun sesimizi tşk diyanet haber sitesi . HAFIZ Köy imamı ...
Osman Hoca 2 yıl önce
Bu yıl Teknikerlik Sınavı yok sanırım.Listede göremedim
İmam 2 yıl önce
Görevde yükselme sınavı neden gözükmüyor.Bütün kurumlarda her yıl yapiliyor. Bizde neden yapilmiyor. Kurum yetkililerimizden bu konu ile ilgilenmelerini bekliyoruz....
İmam 2 yıl önce
Görevde yükselme sınavi ne zaman ? acaba! Neden ? Sınav takviminde görevde yükselme görünmüyor. Ögrenmemiz mümkün mı? acaba ihtiyaç da yani...mesala::: Şube müdürlügü .....gibi.
Aday 2 yıl önce
Görevde yükselme sınavı istiyoruz
Müezzin 2 yıl önce
Ünvan değişikliği sınavı neden yok misal müezzin likten imamlığa geçiş sınavı..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın