banner250

banner203

2018 Yılı Avukat Alımı Tercih Duyurusu

SON DAKİKA - Diyanet İşleri Başkanlığı Avukat alımıyla ilgili tercih duyurusu yaptı.

Diyanet Duyurular 05.04.2019, 19:53
2018 Yılı Avukat Alımı Tercih Duyurusu

Revizyon Tarih i: 05.04.2019

Avukat kadroları için yapılan sınav sonucu kazananların tercih işlemlerini 03.04.2019 tarihinden itibaren 07.04.2019 tarihi 23.55'e kadar https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/KurumDisi/adresi üzerinden gerçekleştireceklerdir.

  1. Tercihlere yerleştirme işlemlerinde sınav başarı puanı esas alınacaktır. Puanların eşit olması durumunda KPSS puanı yüksek olana, onun da eşit olması halinde, KPSS'ye katıldığı öğrenim belgesinin mezuniyet tarihi önce olana, bu sürenin de eşitliğinde doğum tarihi önce olana öncelik verilecektir.
  2. Adaylar 10 tercihte bulunacaklardır.
  3. Tercihlerine yerleşemeyen adayların, tercih ekranında yer alan “re'sen yerleştirmeyi kabul ediyorum" bölümünü işaretlemeleri halinde, re'sen yerleştirmeleri yapılacaktır.
  4.  Tercih sonucu yerleşen adaylara becayiş hakkı verilecektir.
  5. Adaylar yerleştirme sonuçlarını https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/KurumDisi/adresi üzerinden 08.04.2019 tarihinde öğrenebileceklerdir.
  6. Adayların atamaya esas olan 2018 yılı Avukatlık Sınavı Başvuru Duyurusunun III. maddesinde belirtilen belgelerini, önce e-mail sonra posta yoluyla veya elden 12/04/2019 tarihi saat 18.00'e kadar Başkanlığımız Atama I Daire Başkanlığına ulaştırmaları gerekmektedir. İlgili evrakı süresi içerisinde teslim etmeyen adayların başvuruları geçersiz kabul edilecek, postadaki gecikmeler dikkate alınmayacak ve bu adayların atama işlemleri gerçekleştirilmeyecektir.
  7. Avukat yer tespiti ve tercih işlemleri ile ilgili bilgiler hakkında www.diyanet.gov.tr web adresinden yapılan duyuru dışında ilave bir tebligat yapılmayacak, adaylara ayrıca bir bilgi veya belge gönderilmeyecektir.
  8. E-MAİL ADRESİ: atama1@diyanet.gov.tr    Tercihler https://dibbys.diyanet.gov.tr/ web adresinden yapılacaktır.

İlgililere duyurulur.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI

İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ​

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (4)
Hafız 2 yıl önce
İhtisas sınavı başvurular ne zaman
Hafız 2 yıl önce
İhtisas sınavı başvuruları ne zaman
Gys 2 yıl önce
Admin gys hakkındada son dakikayı gorevilecek miyiz ??
Ahmet 2 yıl önce
Yaklaşık 3 aydır açıklanmayan GYS Ne Zaman Açıklanacak ? Haber yapar mısınız ?
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?