banner297

banner319

Odense'de Kadın Kolları istişare toplantısı yapıldı. 

banner265

Danimarka cami derneklerinde faaliyet gösteren kadın kolları başkan ve temsilcilerinin katıldığı istişare toplantısı Selimiye Camii ev sahipliğinde Odense şehrinde yapıldı. Derneklerdeki faaliyetler, kadın, genç ve çocuklara yönelik planlanan çalışmalar, gerçekleşen projelerle ilgili bilgi ve tecrübe paylaşımı yapıldı. 

Dünya 08.12.2018, 22:34
Odense'de Kadın Kolları istişare toplantısı yapıldı. 
© Diyanet Haber

Din Hizmetleri Müşavir V. Bekir Demir’in başkanlık yaptığı toplantıda, iletişim bilgileri güncellenirken 2019 yılında planlanabilecek faaliyetler üzerine müzakereler yapıldı.

Yapılan görüşmeler sonunda 08 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Sjaelland, Fyn ve Jylland adalarında bir program yapılması planlamaya alındı. Kadın Kolları arasındaki iletişim ve koordinasyonun daha hızlı ve etkin yapılabilmesi adına Köge, Roskilde, Odense, Fredericia ve Herning Kadın Kolları temsilci seçildi. 

Anadil eğitimi, dini ve milli kimliğin korunması, gençlerin ve çocukların dernekle iletişimi ve anneler birliği başta olmak üzere birçok konunun istişare edildiği toplantıda ortaya çıkan ortak mesaj “Derneklerimizi gençlerimizin ve çocuklarımızın rahatlıkla gelebileceği ve sıkılmayacağı mekanlar haline getirmeliyiz.” şeklinde oldu.
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)