banner250

banner203

Medrese öğrencisi Felsefe Olimpiyatları'na katılacak

UNESCO’nun Roma’da düzenleyeceği Uluslararası 27. Felsefe Olimpiyatları’na Karadağ’ı temsilen medrese öğrencisi Adela Başin katılacak.

Dünya 05.03.2019, 13:00
Medrese öğrencisi Felsefe Olimpiyatları'na katılacak
© Diyanet Haber

UNESCO Felsefe Olimpiyatları’na Karadağ’ı temsilen medrese öğrencisi Adela Başin katılacak.

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından İtalya'nın başkenti Roma’da düzenlenecek olan Uluslararası 27. Felsefe Olimpiyatları’na, Karadağ’ı temsilen Podgoritsa Mehmet Fatih Medresesinden Adela Başin ve Slobodan Skeroviç Lisesinden Aleks Petkovic katılacak.

Felsefenin diğer tüm alanların temeli olan bir bilim olarak tanıtılmasını amaçlayan organizasyona katılacak öğrencilerin belirlenmesi için elemeler İngilizce yazılı ve sözlü olarak yapıldı.

Podoritsa, Tivat, Nikşiç ve Heseg Novi şehirlerinden 6 liseden 16 öğrenci arasında yapılan elemelerde başarı gösteren Başin ve Skeroviç Karadağ’ı temsilen Felsefe Olimpiyatları’na katılma hakkı kazandı.

Elemelerde en iyi dereceyi alan dört kişi ile yapılan mülakat sonrası iki kişinin olimpiyatlara katılmasına karar verildi.

Adela Başin ve Aleks Petkovic, 2019 Mayıs ayında Roma’da düzenlenecek Uluslararası 27. Felsefe Olimpiyatları’na katılacak.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?