banner268

banner250

İşgalcilerin Mescid-i Aksa'ya baskınları sürüyor

banner265

İşgalcilerin eşliğinde onlarca fanatik Yahudi, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa'nın avlusuna girdi.

Dünya 16.10.2019, 10:58
İşgalcilerin Mescid-i Aksa'ya baskınları sürüyor
© AA

Kudüs İslami Vakıflar İdaresinden yapılan yazılı açıklamada, işgalcilerin korumasındaki 389 fanatik Yahudi'nin Mescid-i Aksa'nın güneybatısında bulunan El-Meğaribe (Fas) Kapısı'ndan girerek Harem-i Şerif'e baskın düzenlediği belirtildi.

Öte yandan görgü tanıklarına göre, Harem-i Şerif'i ziyaret eden Filistinli öğrencilere Rahmet Kapısı bölgesinde açıklamalarda bulunan bir Filistinlinin işgalciler tarafından gözaltına alındığı kaydedildi.

İbrani takvimine göre pazar günü başlayan ve hala devam eden Sukot Bayramı (Çardaklar Bayramı) münasebetiyle fanatik Yahudiler, "Tapınak Tepesi" olarak isimlendirdikleri Mescid-i Aksa'ya yönelik baskın çağrıları yapıyor.

Fanatik Yahudiler, işgalciler eşliğinde zaman zaman sabah ve öğleden sonra Mescid-i Aksa'nın avlusuna giriyor. Bu durum sık sık bölgede gerginliğin tırmanmasına ve Filistinliler ile işgalciler arasında arbede yaşanmasına neden oluyor.

Kaynak: AA
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?