banner250

banner255

İşgalcilerin Mescid-i Aksa'ya baskınları sürüyor

Onlarca fanatik Yahudi, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa'nın avlusuna girdi.

Dünya 15.02.2021, 17:51
İşgalcilerin Mescid-i Aksa'ya baskınları sürüyor
© AA

Kudüs İslami Vakıflar İdaresinden yapılan yazılı açıklamada, 97 fanatik işgalci Yahudinin Mescid-i Aksa'nın güneybatısında bulunan El-Meğaribe (Fas) Kapısı'ndan Harem-i Şerif'e baskın düzenlediği belirtildi.

Açıklamada, Yahudi grubun Harem-i Şerif'in avlularında provokatif hareketlerde bulundukları ve daha sonra Mescid-i Aksa'dan ayrıldıkları kaydedildi.

Fanatik işgalci Yahudilerin sabah ve öğleden sonra Harem-i Şerif'e düzenlediği bu tür baskınlar bölgede gerginliğin tırmanmasına neden oluyor.

- Kudüs İslami Vakıflar İdaresinin egemenliği ihlal ediliyor

İşgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa, Müslümanların ilk kıblesi olma özelliğini taşıyor.  İşgalciler ise içinde Kıble Mescidi ile Kubbetu's Sahra Camii'nin yanı sıra müze, medreseler ve büyük avlunun yer aldığı Mescid-i Aksa Külliyesi altında, sözde Süleyman Mabedi kalıntılarının bulunduğu iddiasıyla kazı çalışmaları yapıyor ve Mescid-i Aksa'da kendilerinin de ibadet etme hakları olduğunu savunuyor.

Bu girişleri baskın olarak nitelendiren Kudüs İslami Vakıflar İdaresi, Müslümanların egemenliğinin ihlal edildiğine işaret ediyor.

Kaynak: AA
Yorumlar (1)
osmanoğlu2023 6 ay önce
anlaşılan misafir değilde evsahibi olmaya yelteniyorlar! boşuna bunlara yahud dememişler...
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?