banner268

banner250

İşgalci saldırısında yaralanan Filistinli genç, Tubas Türk Devlet Hastanesi'nde şehit oldu

banner265

Batı Şeria'da işgalci baskınında çıkan olaylarda gerçek mermiyle ateş açılması sonucu Filistinli Saddam Beni Avde (26) şehit oldu.

Dünya 16.11.2021, 12:28
İşgalci saldırısında yaralanan Filistinli genç, Tubas Türk Devlet Hastanesi'nde şehit oldu
© AA

Edinilen bilgiye göre görgü tanıkları, işgalcilerin bazı Filistin vatandaşlarını gözaltına almak için Batı Şeria'daki Tubas kentine saldırı düzenlediği aktardı.

İşgalcilerin, saldırılarına karşı çıkan gençlere, gerçek mermi ve göz yaşartıcı gaz kullanıldığı, gençlerin de işgalcilere taş atarak karşılık verdiği kaydedildi.

Görgü tanıkları, Beni Avde'nin bu arbede sırasında gerçek mermiyle yaralandığını ve Tubas Türk Devlet Hastanesine kaldırıldığını ifade etti.

Tubas Türk Devlet Hastanesi kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Beni Avde sol omzundan kalbine isabet eden kurşun nedeniyle hastaneye sevk edildi. Filistinli genç, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te sık sık evlere baskın düzenleyen işgalciler, çeşitli iddialarla Filistin vatandaşlarını gözaltına alıyor.

Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te sıradan hale gelen gözaltılar sonrası aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu Filistinlilerden bazıları günlerce esir tutuluyor.

banner279
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?