banner250

banner246

Fanatik Yahudiler Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi

İşgalci onlarca fanatik Yahudi, Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa'nın avlusuna baskın yaptı.

Dünya 11.02.2021, 23:01
Fanatik Yahudiler Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi
© AA

Kudüs İslami Vakıflar İdaresinden yapılan yazılı açıklamada, işgalci 166 fanatik Yahudi'nin Mescid-i Aksa'nın güneybatısında bulunan El-Meğaribe (Fas) Kapısı'ndan Harem-i Şerif'e baskın düzenlediği belirtildi.

Fanatik Yahudilerden 45'inin dini okul öğrencisi, 63'ünün de sivil olduğuna dikkati çekilen açıklamada, yeni işgalci grupların da Harem-i Şerif'e girmeye başladığı kaydedildi.

İşgalci fanatik Yahudilerin sabah ve öğleden sonra Harem-i Şerif'e düzenlediği bu tür baskınlar bölgede gerginliğin tırmanmasına neden oluyor.

- Kudüs İslami Vakıflar İdaresinin egemenliği ihlal ediliyor

İşgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa, Müslümanların ilk kıblesi olma özelliğini taşıyor.  Yahudiler ise içinde Kıble Mescidi ile Kubbetu's Sahra Camisi'nin yanı sıra müze, medreseler ve büyük avlunun yer aldığı Mescid-i Aksa Külliyesi altında, sözde Süleyman Mabedi kalıntılarının bulunduğu iddiasıyla kazı çalışmaları yapıyor ve Mescid-i Aksa'da kendilerinin de ibadet etme hakları olduğunu savunuyor.

Bu girişleri baskın olarak nitelendiren Kudüs İslami Vakıflar İdaresi, Müslümanların egemenliğinin ihlal edildiğine işaret ediyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?