banner250

banner255

Balkanlar’da Mevlid-i Nebi coşkusu

2018 Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle Sofya Din Hizmetleri Müşavirliği, Filibe Din Hizmetleri Koordinatörlüğü ve Burgaz Din Hizmetleri Ataşeliği,  Bulgaristan Müslümanları Başmüftülüğü ile birlikte programlar düzenlendi. 

Dünya 26.11.2018, 10:44
Balkanlar’da Mevlid-i Nebi coşkusu
© Diyanet Haber

Hasköy Tarihi Çarşı Camii, Kırcaali Killi Tarihi Camii, Filibe Asenovgrad Tarihi Camii, Şumnu Tarihi Şerif Halil Paşa Camii ve Razgrad Kemaller Köyü Camii'nde soydaşlarımızın yoğun katılımları ile programlar yapıldı. 

Programlara Diyanet İşleri Başkanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Yurt Dışı Eğitim ve Rehberlik Daire Başkanı Suat Okuyan ve Ankara Dini İhtisas Eğitim Müdürü Mustafa Bodur katıldı. 

Başmüftü Yardımcısı Ahmet Hasan, Sofya Din Hizmetleri Müşaviri Mehmet Genç, Filibe Din Hizmetleri Koordinatörü Metin Akbaş ve Burgaz Din Hizmetleri Ataşesi Şemsettin Şimşek yanında bölge müftülerinin de iştirak ettiği Mevlid-i Nebi programı yoğun ilgi gördü.

Programda “Hz. Peygamber (s.a.s.) ve Gençlik” konulu konuşmaların yanı sıra, Kur’an-ı Kerim tilavetleri ve kasideler okundu.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?