banner250

banner246

Almanya’da Rahmanın Misafirleri Kutsal Topraklara Uğurlandı

Hac ikliminin yaklaştığı bu günlerde Yurtdışından kayıtlarını yaptırdıktan sonra kutsal topraklara giderek Rahmanın misafirleri olacak vatandaşlarımızın heyecanına ortak olmak ve onları dualarla uğurlamak amacı ile Karlsruhe Başkonsolosluğu Din hizmetleri Ateşesi Adem Dursun tarafından Karlsruhe bölgesi Hacı adayları için uğurlama programı düzenlendi. 

Dünya 05.08.2018, 00:24
Almanya’da Rahmanın Misafirleri Kutsal Topraklara Uğurlandı

Programa bütün hacı adayları ile beraber hacı yakınları ve vatandaşlarımız büyük ilgi gösterdi. Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Karlsruhe Din hizmetleri Ateşesi Adem Dursun, haccın önemini anlatan ve yapılacak yolculukta en çok nelere dikkat edilmesinin gerektiğini anlattı. Hacı adaylarının sorularını da cevapladığı konuşmasında Hacı adaylarına hem yolculuk süresince hem de Kutsal topraklardaki ibadetler hakkında tavsiyelerde bulundu.

Program sonunda hacı adaylarına Karlsruhe Din hizmetleri Ateşeliği tarafından ikramda bulunuldu. Hacı adayları düzenlenen bu programla daha yolculuğa çıkmadan kutsal yolculuğun heyecanını yaşamaya başladı. 
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?