banner203

banner250

Yetimler müftülüğe emanet

Diyarbakır Bağlar İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Bağlar Şubesi iş birliğinde, "Yetimler Emanetimizdir" sloganıyla yardım kampanyası başlatıldı.

Diyarbakır Müftülüğü 24.09.2021, 14:15
Yetimler müftülüğe emanet
© DİHA

Bağlar İlçe Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Bağlar (TDV) Şubesi iş birliğinde, yetim çocukların eğitimine katkı sağlamak amacıyla "Yetimler Emanetimizdir" sloganıyla kampanya başlatıldı.

Kampanya kapsamında Bağlar İlçe Müftülüğü koordinesinde Türkiye Diyanet Vakfı Bağlar İlçe Kadın Kolları, din görevlileri ve hayırseverlerin desteğiyle onlarca yetim çocuğa çanta, kıyafet ve kırtasiye yardımı ulaştırıldı.

Kampanyaya dair Diyanet Haber'e açıklamalarda bulunan TDV Bağlar Kadın Koordinatörü Fatime Küçük, "Türkiye Diyanet Vakfı Bağlar Kadın Kolları olarak geleneksel hale getirdiğimiz yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklara bayramlık almanın yani sıra okulların başlamasıyla birlikte bu çocuklarımıza kırtasiye malzemeleri almaya ve onları okullarında yalnız bırakmamaya çalışıyoruz. Desteğini esirgemeyen başta İlçe Müftümüz olmak üzere katkıda bulunan herkesten Allah razı olsun." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?