banner203

banner250

Türkiye Diyanet Vakfı Elazığ’da gönüllere dokunuyor

Diyarbakır TDV şubesi gönüllü insani yardım ekibi, "Çocuklar Üşümesin" kampanyası başlatarak topladıkları yardımları Elazığ' daki depremzedelere ulaştırdı.

Diyarbakır Müftülüğü 05.02.2020, 10:10
Türkiye Diyanet Vakfı Elazığ’da gönüllere dokunuyor
© Diyanet Haber

Elazığ’da meydana gelen depremin ardından bölgeye sevk edilen ekipler, AFAD koordinesinde çeşitli noktalarda faaliyet gösterdi.

Deprem bölgesinde çocukların üşüdüklerini ve korktuklarını gözlemleyen TDV ekipleri, Diyarbakır'a dönünce "Çocuklar Üşümesin" yardım kampanyası başlattı.

5 Gün süren Kampanya ile toplanan atkı, bere, eldiven, çorap ve oyuncaklar depremden olumsuz etkilenen çocuklara dağıtılmak üzere Elazığ'a götürülerek çocuklara dağıtıldı.

Çocukların yaşadıkları korku ve acı dolu günleri unutmaları ve morallerini düzeltmek için yardım kampanyası başlattıklarını söyleyen TDV Diyarbakır Şube Sorumlusu Bekir İrdem Şunları Kaydetti:

"Elazığ’da meydana gelen depremin ardından AFAD koordinesinde bölgeye sevk edildik. Burada çocukların üşüdüğünü ve gözlerindeki korkuyu görünce çok üzüldük. Bu vesileyle Diyarbakır'da görevli din görevlilerimiz ve gönüllülerimizle birlikte İl Müftümüz Yavuz Selim Karabayır hocamızın öncülüğünde "Çocuklar Üşümesin"  yardım kampanyası başlatarak hayırseverlerden temin ettiğimiz atkı, bere, eldiven, çorap ve oyuncakları Elazığ’da depremden etkilenen ve hava sıcaklığının eksilere düştüğü zor şartlarda çadırlarda hayata tutunmaya çalışan çocuklara dağıtıp hem bedenlerini hem gönüllerini ısıtmaya çalıştık.” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (1)
Selim 21 2 yıl önce
Diyarbakır il ve sur müftülüğü TDV yardım gönüllüleri her yerde maşaAllah...
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?