banner203

banner250

Şiddet gören kadına müftülük el uzattı

Diyarbakır’da eşinden şiddet gören kadına Bismil İlçe Müftülüğü el uzattı.

Diyarbakır Müftülüğü 01.06.2021, 14:15
Şiddet gören kadına müftülük el uzattı
© Diyanet Haber

Türkiye Diyanet Vakfı Diyarbakır Şubesi Kadın Kolları ve TDV Bismil Kadın Kolları, eşinden şiddet gören kadına sahip çıktı.

Eşinden gördüğü şiddet yüzünden Bismil ilçesine taşınan kadına sahip çıkan TDV Kadın Kolları gönüllüleri ve din görevlileri, şiddet gören kadına maddi ve manevi destekte bulundu.

Şiddet yüzünden psikolojisi bozulan kadına psikolojik destek sağlanması amacıyla İlçe Müftülüğü tarafından ilgili kurumlarla görüşülerek tedavi başlatıldı.

Destek çalışmalarını yakından takip eden İlçe Müftüsü Ahmet Durmuş: "TDV gönüllülerinin çalışmalarını ilgiyle takip ediyoruz. Yardıma muhtaç ailelere ulaşma noktasında Türkiye Diyanet Vakfı’nın ciddi çalışmaları olduğunu müşahede ediyor, Bismil ilçemizde de aynı uygulamaların yapılması hususunda gerekli çalışmaların başlatılmasını sağlayacağımızı belirtmek istiyorum." dedi.
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (1)
Feminizm hayranı 4 ay önce
Kadına şiddeti bu şekilde habere taşımanın bir manası yok. Herkes biliyor ki ev içinde karı koca ilişkisini siyasi sebeplerden ötürü yaymak önce o kadının psilokolojisini yaralayacaktir.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?