banner203

banner250

Müftülükten eğitime tam destek

Diyarbakır Sur İlçe Müftülüğü tarafından sürdürülen Sur Gençlerinin Eğitimine Destek Projesi, 2019 yılında da devam ediyor.

Diyarbakır Müftülüğü 15.05.2019, 11:22
Müftülükten eğitime tam destek
© Diyanet Haber

Diyarbakır’ın Sur İlçesinde İlçe Müftüsü İsmail Fakirullahoğlu rehberliğinde 2017 yılından bu yana sürdürülen “Sur Gençlerinin Eğitimine Destek Projesi” 2019 yılı içerisinde de devam ediyor.

Proje kapsamında Surlu gençlere, temel dinî bilgiler, Kur’an-ı Kerim ve Arapça derslerinin yanı sıra matematik, kimya ve Türkçe gibi okul dersleri de özel olarak veriliyor. 

Sur İlçe Müftüsü İsmail Fakirullahoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, tüm akademisyen ve öğretmenlerin projede tamamen gönüllü olarak yer aldığını belirtti.

Farklı branşlarda öğretmenlerin projede görev alma taleplerinin olduğunu dile getiren Müftü Fakirullahoğlu, projenin ilk etabında kız öğrenciler olduğunu, ikinci etabında ise erkek öğrenciler olacağını ve önümüzdeki aydan itibaren Sur Gençlik Merkezi'nde eğitimlerin başlayacağını kaydetti.

Sur ilçe Müftüsü İsmail Fakirullahoğlu, projede emeği geçen akademisyen, öğretmen, Kur’an kursu öğreticileri, cami görevlileri ve emeği geçen tüm gönüllülere teşekkür etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?