banner203

banner250

Müftü Karabayır: Hepimiz İmam Hatip Lisesi mezunuyuz

Diyarbakır İl Müftülüğü, "İmam Hatip Okullarının Kuruluş Yıldönümü" etkinlikleri kapsamında Diyarbakır Kayapınar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle buluştu.

Diyarbakır Müftülüğü 13.10.2021, 18:27
Müftü Karabayır: Hepimiz İmam Hatip Lisesi mezunuyuz
© DİHA

Diyarbakır İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır, Diyarbakır Kayapınar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ile buluştu.

Diyarbakır İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü gençlere yönelik programlar düzenlemeye devam ediyor.

Kayapınar İmam Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen buluşmada Müftü Karabayır, “İmam Hatip Liselerinin Önemi” konulu konferans verdi.

İmam Hatip Lisesi’nde okumanın gurur verici olduğunu vurgulayan Karabayır, “Hepimiz İmam Hatip Lisesi mezunuyuz. Ve bu kimliği gururla taşıyoruz. Ebeveynlerinizi de ayrıca tebrik etmek istiyorum. Sizleri düşünerek, geleceğin teminatı olan çocuklarını İmam Hatip Lisesi’ne kaydettiler. Siz de anne ve babanızın gururlanacağı bireyler olacaksınız. Onların umutlarını yeşerteceksiniz. Rol model olarak Hz. Hatice annemizi, Hz. Aişe annemizi ve en önemlisi bizim kahramanımız olan kainatın efendisi Hz. Muhammed Mustafa (s.a.s) olarak belirleyeceksiniz. En önemlisi ise yapacağınız her hizmeti Allah’ın rızasını kazanmak için yapacaksınız.” dedi.

Program, Müftü Karabayır’ın sorduğu sorulara doğru cevap veren öğrencilere verilen hediyelerle sona erdi.
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)