banner331

banner319

Minikler Kur'an'a geçmenin sevincini yaşadı

Diyarbakır Yenişehir İlçe Müftülüğüne bağlı Maide Hatun İhtiyaç Odaklı ve 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarında Kur'an öğrenen öğrenciler için "Kur'an-ı Kerim Okumaya Geçiş Merasimi" düzenlendi.

Diyarbakır Müftülüğü 01.08.2022, 16:55
Minikler Kur'an'a geçmenin sevincini yaşadı
© DİHA

Yenişehir İlçe Müftülüğü Maide Hatun İhtityaç Odaklı Kur’an Kursu’nda eğitim gören öğrenciler, Kur’an-ı Kerim’e geçmenin sevincini yaşadı.

Kur'an'a geçen öğrenciler için "Kur'an-ı Kerim Okumaya Geçiş Merasimi" düzenlendi.

Programda konuşan İl Müftü Yardımcısı Fatime Kartı, “Kur’an-ı Kerim öğrenmek gibi çok önemli bir faaliyette bulunuyorsunuz. Bundan dolayı Peygamber Efendimizin övgüsüne mazhar oluyorsunuz. Çünkü o, ‘Sizin en hayırlınız Kur’an-ı öğrenen ve öğretendir.’ buyurmuştur. Kur’an-ı okumak suretiyle Allah ile konuşuyorsunuz. Çünkü Kur’an Rabbimizin gönderdiği bir mektuptur. Nasıl davranacağımızı, nasıl bir insan olmamız gerektiğini Kur’an’dan öğreniyoruz. Yaz tatilinizi en hayırlı şekilde değerlendiriyorsunuz. Hem sizi hem de ailenizi tebrik ediyorum." dedi.

Minik öğrencilerin Kur'an-ı Kerim okuyup ilahiler seslendirdiği program, öğrencilere belge ve hediye takdimi ile sona erdi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner332
Yorumlar (0)